Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kvd74 - специалист
Привет,
чувал съм, че при лед осветлението има значение къде ще + и къде -. Така ли е?
Как е правилно да се захрани този прожектор, според цветовете, фаза- цвят, нула- цвят.?

И на обикновените крушки с цокъл Е27 има ли значение това също.
Прикачен файл:
IMG_20170619_152107.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170619_152218.jpg
preslav - майстор
Ако имаше значение на INPUT щеше да има обозначения L и N, същото важи и за обикновените крушки.
shadow__01 - майстор
preslav написа:
Ако имаше значение на INPUT щеше да има обозначения L и N, същото важи и за обикновените крушки.
То на доста неща пише L и N, но пак няма значение и пак си работят нормално.
Поляритет има изхода заради изправеното напрежение. Трябва да се спазва при смяна на плочката с диодите.
hidrazin - майстор
kvd74 написа:
Как е правилно да се захрани този прожектор, според цветовете, фаза- цвят, нула- цвят.?
И на обикновените крушки с цокъл Е27 има ли значение това също.
По принцип:
кафяв - фаза
син - нула
жълтозелен - заземяване
В конкретния случай няма значение. Само гледай жълтозеления да е свързан където трябва.
От снимките не си личи как ще бъде захранен - от щепсел, на твърда връзка, на дву или трипроводна инсталация...
Там където са отбелязани L и N задължително го спазвай и не отразявай поста по-горе дето те съветва ... да не казвам как. :-D
Освен ако не си напълно наясно кое как и дали наистина няма значение.
За цокъл Е27 - силно препоръчително е фазата да е на пъпката на цокъла а не на резбата.
Това е от гледна точка на безопасност.
:partyman:
kvd74 - специалист
Привет и мерси съветите.
Днес свърших работа и всички осв.тела, 2 тип улично осветление и 3 прожектора, светнаха без проблем. Общо работа та беше за 2-2,5 часа, демонтаж и монтаж на новите.
moimoimoi - майстор
а заземи / занули ли ги ?
kvd74 - специалист
То беше подмяна на стари с нови и на прожекторите инсталацията си беше с три жици. Уличните тела обаче бяха захранени с двужилен кабел и честно казано не направих зануляване.

Тема "Захранване на LED прожектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: