• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
emsy - специалист
пон яну 28, 2019 9:26 pmemsy написа:

Изображение
https://mysku.ru/blog/aliexpress/55176.html
3S 25A ,
Li-ion 18650 BMS PCM Battery Protection Board BMS PCM With Balance For li-ion


Малко питане относно този модул:

При работа , след като се поразредят ли-ион елеметите, и като види малко зор винтоверта ,
явно се включва защита от пре-разряд.
Т.е. като види зор и ми спира тока :)
Проблема е че след това не се пуска отново. Не се самовъзстановява нормалната схема.
Защитата остава включена дори да извадя батерията от винтоверта.

Трябва да му подам външно напрежение за секунда , и тогава тази защита се отблокира и мога да продължа работа.
Има ли начин да се ресетва , без да му подавам външно напрежение ?
Antonii - майстор
Защитата ви сработва, защото модула е отчел, че батерията е разредена.
И се отблокира като отчете, че батерията е заредена над някакво минимално напрежение, което му е и работата.
Иначе е излишен.
А ако това го прави при напълно заредена батерия, то елементите не са съобразени с консуматора или са заминали.
emsy - специалист
Да де :)
Това ми е мисълта, в някой момент като му дам повече зор, се товари повече и пада напрежението, и сработва защитата.
А после пак има напрежение на елементите което е над прага на защитата.
Но тя не го отчита докато не подам а секунда външно.
Има ли начин да го разбере тази защита без да подавам външно ?
Примерно да сложа някое ключе вътре и да я накарам да отчете реалното напрежение.
Antonii - майстор
Е нали като ресетнете защитата и натоварите пак батерията, то защитата ще сработи пак.
Единствения начин е да шунтирате платката или да я изхвърлите, а след известно време ще изхвърлите и батериите.
emsy - специалист
Друга ми беше идеята.
Защитата ще сработи пак ако го претоваря пак повече, но в 80 % от времето не се товари толкова, и мога още да изцедя батериите.
Т.е да си довърша започната работа за няколко минути още, и после да включа да се заредят.

Както и да е Благодаря все пак. Имах въпрос - конкретен , но явно не е ясно как става това :)
hidrazin - майстор
пет юли 31, 2020 8:16 pmemsy написа:
Имах въпрос - конкретен , но явно не е ясно как става това
А, ясно е бре. Но не е правилно.
На всичкото отгоре е описано в оня, руския линк дето си дал.
Има и още един вариант освен описания в линка - да се подменят трите броя HY2110-CB с HY2110-DВ
Другия тип е с вградена функция за възстановяване ако напрежението след претоварване се повиши над закования минимум 2.4±0.1V
:partyman:
emsy - специалист
=D>
Явно съм пропуснал това от руския сайт, не ми е много силна страна руският език :)

Това с подмяната на HY2110 , е добро предложение , но за мен надхвъля
границите на разумното усилие което бих вложил.
Иначе е вариант.

Благодаря, Полезно мнение !!!

ПП : това със добавения кондензатор на транзистора и съпротивлението съм го направил. Но явно не е достатъчно за да държи по дългия пад на напрежение.
Здравейте на всички!
Имам същия проблем като Вас - при повече натоварване и защитата се включва. Проблемът се реши с кондензатор, но такъв с ниско съпротивление. Не ме питайте какво е това - не съм технически грамотен.

Ето и първоизточника на информацията на руски:
https://ice-people.ru/shurupover/skolko ... atory.html
kozl - майстор
Прикачен файл:
IMG_20221201_092951.jpg

Каква е разликата в двете батерии освен маркировката и винтовете на червения капак (PABH 20 глава вътр.шестограм, PABS 20 глава torx) :?


Прикачен файл:
IMG_20221201_093545.jpg

Прикачен файл:
IMG_20221201_093631.jpg


На батерията със сивите елементи PABS 20 индикатора взе да показва ту червено ту всички светодиоди и ги разглобих и двете. След заряд с едно и също зарядно всички елементи в цвят син са към 4,2V PABH 20 . На другата батерия със сивите елементи PABS 20 от към минуса на батерията 1=3,7V; 2=3,88V; 3=3.95V; 4=3.95V; 5=4.00V.
След два дни PABS 20 почити същото - никакво изравняване. Заредих елементите един по един с зарядно за 1 елемент от някаква powerbank. Напрежението на всяка от пакета стана 4,2V. За сега толкоз.
Krasi_S - специалист
Химията на самите елементи. Едните са INR (lithium iron phosphate cylindrical cell), а другите ICR (lithium cobalt oxide cylindrical cell) източник
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Платка за зареждане на LI-ION пакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: