• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Трябва ли да напиша още един път НЕ правете така. Казах че така си останаха от мързел да ги дооправя и въпреки всичко 4-5 години си работят така. Батериите са 18650 вързани последователно но са и със защита така че малко трудно ще кажат бум. :lol: Можеше да са и в паралел ама на мен ми трябват малко по високи обороти защото ги ползвам повече като бормашина с тънки свредла.
Не ги разреждам до край и ги жаля доста със зарядния ток. 100-200 милиампера. Кога се заредят бърза работа нямам. А и зареждам ги с аймакс не е да нямам с какво. :-D
Имам два винтоверта които са доста натоварени с работа и направени с RC пакети и тях си ги зареждам както трябва с баланс.
Иначе ето едно евтино и що годе добро зарядно за литиеви батерии.

Единствения недостатък е че му е малък зарядния ток и една голяма батерия като показаната по горе ще им трябва доста време. Но от вечерта за сутринта си е напълно задоволително като време. Кой му трябва повече да си мисли за друга техника.
Тези допълнителните кабелчета с буксички съм ги слагал аз допълнително защото основно го ползва да си зареждам ел. отвертките. някои от тях си имаха такава женска букса а на другите сложих аз и си унифицирах нещата.

Прикачен файл

IMG_20170712_112203.jpg
Георги Г Г - напреднал
И аз да споделя какво ще правя за винтоверт 12V. Бош.
Ето и видеото от което се вижда какво ще правя: https://www.youtube.com/watch?v=EdUBR_xGBHc
За целта ще взема:
-платка 3S 25A 11.1V-12.6V 3 Packs w/Balance** 18650 Li-ion BMS PCB
-3 бр. Нови батерии Li-ion 18650 Samsung INR18650-25R 2500mAh 20A
-зарядно за Li-ion 12V.
-една букса за пакета, която ще монтирам на кутията.
Цената на първоначалната инвестиция за мен е повече от чудесна. Платка около 10 лв. + батерии около 30 лв. + зарядно около 10 лв. всичко около 50 лв. Цена за оригинална NiCd Батерия на Бош няма да коментирам :rolleyes:
Успех на всички!
FM STEREO - специалист
Линкът към Ютюб го сложи в youtube ето така:[youtube]ТУК[/youtube] за да се вижда видеото директно!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EdUBR_xGBHc[/youtube]
estorm - специалист
Здравейте, с какво зарядно трябва се зарежда батерия сглобена като в клипа?
Там май използват оригиналното за NiCd или е преработено и то.
sokolov.91 - майстор
estorm написа:
Здравейте, с какво зарядно трябва се зарежда батерия сглобена като в клипа?
Там май използват оригиналното за NiCd или е преработено и то.
Зареждането става и с иригиналното зарядно на винтоверта, само че трябва да му се сложи допълнителна платка за ограничаване на напрежението и зарядния ток според зависи от това с какъв капацитет са ти клетките. Върни се по-назад в темата и прочети. Има го коментирано. Аз от както го направих моя с батерии от лаптоп къса винтовете. Много съм доволен. Мислех да взимам литиево-полимерна батерия от тези за самолетчета дето да, но и така съм пре доволен.
estorm - специалист
пет май 18, 2018 1:15 amsokolov.91 написа:
estorm написа:
Здравейте, с какво зарядно трябва се зарежда батерия сглобена като в клипа?
Там май използват оригиналното за NiCd или е преработено и то.
Зареждането става и с иригиналното зарядно на винтоверта, само че трябва да му се сложи допълнителна платка за ограничаване на напрежението и зарядния ток според зависи от това с какъв капацитет са ти клетките. Върни се по-назад в темата и прочети. Има го коментирано. Аз от както го направих моя с батерии от лаптоп къса винтовете. Много съм доволен. Мислех да взимам литиево-полимерна батерия от тези за самолетчета дето да, но и така съм пре доволен.
Благодаря ще потърся, но тъй като вече си направих една батерия нямам търпение да я пробвам. Накратко тя е със сдвоени двойки в паралел.
И така имам аймакс. Не мога ли да я зареждам с него? Все едно, че е гелов акумулатор.
Зарядното което имах се оказа, че не работи. Какво да правя сега?
lov - майстор
Като имаш аймакс какво се чудиш. Извади му една букса от батериите за баланса и си карай с него.
sokolov.91 - майстор
пет юни 08, 2018 8:42 pmestorm написа:
пет май 18, 2018 1:15 amsokolov.91 написа:
estorm написа:
Здравейте, с какво зарядно трябва се зарежда батерия сглобена като в клипа?
Там май използват оригиналното за NiCd или е преработено и то.
Зареждането става и с иригиналното зарядно на винтоверта, само че трябва да му се сложи допълнителна платка за ограничаване на напрежението и зарядния ток според зависи от това с какъв капацитет са ти клетките. Върни се по-назад в темата и прочети. Има го коментирано. Аз от както го направих моя с батерии от лаптоп къса винтовете. Много съм доволен. Мислех да взимам литиево-полимерна батерия от тези за самолетчета дето да, но и така съм пре доволен.
Благодаря ще потърся, но тъй като вече си направих една батерия нямам търпение да я пробвам. Накратко тя е със сдвоени двойки в паралел.
И така имам аймакс. Не мога ли да я зареждам с него? Все едно, че е гелов акумулатор.
Зарядното което имах се оказа, че не работи. Какво да правя сега?
Може с аймакс, даже още по-добре. Само, че не зареждай с програма за гелов акумулатор.
estorm - специалист
пет юни 08, 2018 11:41 pmlov написа:
Като имаш аймакс какво се чудиш. Извади му една букса от батериите за баланса и си карай с него.
Де да знаех как :?
Откъде да намеря бели букси за него?
Сега се сетих имам едни DC DC ще ползвам тях за заряд.

Прикачен файл

IMG_20180609_201223.jpg

Прикачен файл

IMG_20180609_192943.jpg
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18

Тема "Платка за зареждане на LI-ION пакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: