• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
От Китай бре :lol:
На времето си поръчах 100бр 6 пинови с кабелчетата, че стават за всички батерии дето са най разпространени. Ако са ти по малко елементите не е проблем да ползваш другата дупка на аймакса. Те са навързани там в паралел. Излишните пинове им режа кабелчетата и толкова.
Не помня колко струваха но вероятно ще е по евтино от колкото струват куриерите в българия да ти пратя. :)
Това на второто кадро не е ли LED драйвер. Всъщност е идеален за тази цел да ти ограничи тока.
Djack - специалист
Имам една чисто нова Лидълска батерия 18в. литиево-йонна - 1,5А/ч., която е изкихала на първото зареждане! Отворих я, платката е изгоряла! Продават ли се такива платки тук, че язък за батерията!
lov - майстор
Е па снимай я и покажи.
Djack - специалист
нед юни 10, 2018 11:38 amlov написа:
Е па снимай я и покажи.
Батерията или платката?
lov - майстор
Аз като я видя батерията боб ли да хвърлям че да разбера какво има вътре.
Платката леглото а също и нещо за мащаб за да се видят и размерите. И чак тогава може да се мисли какво може да се изрови за да я замести евентуално ако няма същата.
estorm - специалист
Гаранция няма ли таз батерия? Иди им искай замяна или ремонт. Иначе платка като моята но 4s има в продавалника има и в Китай. Аз чаках месец за моите.

lov благодаря за уточнението. Ще взема и аз тогава 6 пинови. Що си мислех, че тия букси ги има само по батерийте - не знам.
Онова наистина е led driver и има хубавата функция да нагласяш освен ток и напрежение и праг на заредена батерия. Да светне индикация че е готова. Бях забравил, че имам няколко такива заради едни лед дето отлежават вече 2 год.
lov - майстор
https://www.aliexpress.com/item/5pcs-lo ... 0000000000
Ей ти да има де да се хванеш за по лесно като си търсиш цена. Тези вървят и с женските така че можеш да си го монтираш на корпуса и да си ползваш само удължителче към аймакса. То на тази тема гъдели колкото искаш предлагат китайците само трябва да ровиш. А и другото ако искаш спокойно можеш да отрежеш излишните пинове с пластмасата на буксата.ююпо на зад бях показал едно зарядно у то е само с такива та за разни отвертки до 3 батерии така съм ги резнал че да мога да ги ползвам и там. А по добро за заряд от аймакса не мие попадало освен разни фабрични от маркови машини. Тъй че по добре с него и ще знаеш че са заредени както трябва.Всички разни такива платчици имат мижав изравнителен балансиращ ток и на практика почти не вършат работа или поне доста дълго време трябва да виси на заряда че да стане нещо.

п.п. смених линка че намерих де предлага микс.
emsy - специалист
здравейте,
да повдигна малко темата :)
Предложете някой проверен търговец от скоро :/ в БГ или от китайско ( али или е-бей)/
от където да си взема няколко елемента li-ion 18650 батерии, за преработка на винтоверт.
Капацитет 2500 мАч ме устройва, и разреден ток 15-20 А
Пък може и да сложа с по малък ток но по 2 в паралел.
Да са горе долу читави, не държа на супер качество , но и да не са пък чак ментета :)
Винтоверта е на 12 В, взел съм си платка за зачита балансираща, 40 А.
Благоидаря !
mironcho - специалист
В друга тема бяха препоръчани тези. И аз си поръчах, ама още са по пътищата и не мога да дам отзиви.
sokolov.91 - майстор
Аз си оставам на мнението, че е най-добре да си поръчаш от България Li-Po пакет за RC модел, дали количка, дали самолетче... и да се сдобиеш с едно универаслно зарядно Imax и една защита за пакета, и да не се занимаваш с глупости и китайци. На двигателчето във въпросната машинка нищо няма да му стане от 1, 2 волта повече.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18

Тема "Платка за зареждане на LI-ION пакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: