• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
И двете платки имат по един чип. Ако има желание и знания човек ще прочете спецификациите на чипа, ще види как се reset-ва и ще приключи с драмата.
kozl - майстор
Ще ползвам тази тема с въпрос за зарядното на снимката:

Прикачен файл:
зарядно литйон.jpg
зарядно литйон.jpg (111.49 KиБ) Видяна 815 пъти


Това е от играчка - хеликоптер с литиево йонна батерия. Играчката не знам къде е, както и батерията. Изходящото му напорежение е 4,2V.
Не искам да го отварям и питам дали това е зарядно е направено за директен заряд на литиево йонен елемент?
petromaniq66 - специалист
Ако е за директен трябва да има индикация. В противен случай и то е играчка. А и пише 3.7V изход ...китайска му работа.
Krasi_S - специалист
Става да си зареждаш директно, но с едно наум да си следиш напрежението на батерията. Понеже е от играчка, най-вероятно няма управление за изключване на заряда. Разчитат, че заредената батерия ще спре да дърпа ток. На подобна играчка на моите, контрола ставаше в хеликоптерчето. Като при достигане на 4.2V червеното диодче за зареждане изгасваше.
DundyTheCroc - майстор
Наличието на диод не гарантира изключването на заряда, по-често сработва при достигане на дадено напрежение, но заряда си продължава с малък ток, говорим за масовите китайци.
Krasi_S - специалист
чет яну 12, 2023 4:25 pmDundyTheCroc написа:
Наличието на диод не гарантира изключването на заряда, по-често сработва при достигане на дадено напрежение, но заряда си продължава с малък ток, говорим за масовите китайци.
+1
Здравейте и от мен.Хубаво обсъждане сте си заформили, но аз стигнах само до 12стр, и "винтиверта" ми дойде в повече, та реших направо да попитам:
Отнася се за BMS който няма точния брой изводи. В случея се нуждая от BMS за 9 батерии, а намирам да се продават 8ци и 10ки. Как се прави в този случай. Пропуснах да кажа, че става въпрос за LiFePO4 батерии.


Предварително благодаря!
brum - майстор
Някой работят с батерии по-малко от максималният брой за които са правени. Примерно 12S който работи с от 8 до 12 клетки. Търсиш си такъв. Но тези по принцип се водят "умни" и са по-скъпи.
kozl - майстор
Изображение


В ляво на снимката е платка от батерия Парксайд 20V от старите модели. Батерията започна да забива и да се изключва. Индикатора свети в червено. След изваждане и повторно щракване във винтовръта работи и при поредно натискане на спусъка пак забива. Вероятно се задейства защитатата с мос транзисторите. Проверка на напрежението на елементите показва заредени елементи с минимална разлика в стотните на напрежението.

Да попитам за идеи за ремонт?
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Платка за зареждане на LI-ION пакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: