• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
Да де, но ми се стори, че обвиняваш защитата по ток, а може да е защита от ниско напрежение и да са виновни батериите, а не платката.
lov - майстор
При калпави батерии точно това се получава. Включва се не защитата по ток а по напрежение. Когато се ползват такива стари батерии е редно и да се проверят и те колко клякат под товар. Правиш им цикъл на заряд разряд и им закачащ някакъв товар който да е около граничната им максимална стойност и мериш как ще кляка напрежението.Ако ползваш аймакс примерно ориентировъчно ще видиш колко ток е влязал и колко е отдал при разряда. Ако са както си ги извадил на групи е напълно възможно един от елементите да го няма никакъв. Особенно ако са тези със защита често се случва при малко по голям ток да изключват и после да се само възстановяват. Щом имаш съмнение за група че прави магарии я проверяваш елемент по елемент.
sokolov.91 - майстор
И ние обсъждахме с човека, от който взех платките, че може би и батериите да не смогват на нуждите на винтоверта и за това да се пуска защита на платката. В крайна сметка нямам още клетки да добавя, за да разбера така ли е. Според мен клетките са здрави, защото ги мерих с амперметър една по една преди да ги запоя и едната група от единия лаптоп даваха към 8А а другата група около 5А. Не съм им мерил обаче напрежението до колко пада защото имам само един мултицет, който е верен.
mironcho - специалист
С амперметър, ама как - директно на + и - или последователно на товарно съпротивление.
Ако е първото - нищо не си направил, защото в този режим напрежението на изводите пада почти до нула и няма нищо общо с реалната ситуация в кутията на винтоверта. 8А или 5А на късо не стигат до никъде за вентовера.

За известно време ползвах винтоверт свързан директно към лаптопско захранване с максимален ток 8А при това с гарантирано напрежение на изхода - ами мъка, защитата на адаптера задейства при всяко рязко натовармане или малко по-високо от обичайното претоварване. Сега е с една серия LiPo клетки 1,3Ач 20С, платката е за 20А, китайска от али. До момента не е изключвал от претоварване, а пък е виждал доста зор. Защитата от разреждане си работи нормално.

С две(+) думи - намери си подходящи батерии, тези дето ги ползваш очевидно не стават за целта.
sokolov.91 - майстор
mironcho написа:
С амперметър, ама как - директно на + и - или последователно на товарно съпротивление.
Ако е първото - нищо не си направил, защото в този режим напрежението на изводите пада почти до нула и няма нищо общо с реалната ситуация в кутията на винтоверта. 8А или 5А на късо не стигат до никъде за вентовера.

За известно време ползвах винтоверт свързан директно към лаптопско захранване с максимален ток 8А при това с гарантирано напрежение на изхода - ами мъка, защитата на адаптера задейства при всяко рязко натовармане или малко по-високо от обичайното претоварване. Сега е с една серия LiPo клетки 1,3Ач 20С, платката е за 20А, китайска от али. До момента не е изключвал от претоварване, а пък е виждал доста зор. Защитата от разреждане си работи нормално.

С две(+) думи - намери си подходящи батерии, тези дето ги ползваш очевидно не стават за целта.
Директно на + и – мерих с амперметъра.
И аз клоня в тая посока, че батериите са ми слаби, за това не съм се и заяждал с човека да му връщам платката и тн.
От къде да си намеря евтини батерии 20С?
mironcho - специалист
От сайт или магазин за моделисти - ползват ги за хеликоптери, бързи лодки и колички. Моите са купени от дх.ком и ги чаках доста време да пристигнат - попадат в списъците за опасни товари щото се палят.
Преди да поръчаш или купиш батерии, освен ел.параметрите виж и размерите, за да е сигурно, че ще влязат в кутията заедно с платката, а ако успееш да ги набуташ и в пожарозащитно пакетче преди да ги сложиш в кутията ще е идеално.
Тук съм публикувал снимки на модификацията.
sokolov.91 - майстор
mironcho написа:
От сайт или магазин за моделисти - ползват ги за хеликоптери, бързи лодки и колички. Моите са купени от дх.ком и ги чаках доста време да пристигнат - попадат в списъците за опасни товари щото се палят.
Преди да поръчаш или купиш батерии, освен ел.параметрите виж и размерите, за да е сигурно, че ще влязат в кутията заедно с платката, а ако успееш да ги набуташ и в пожарозащитно пакетче преди да ги сложиш в кутията ще е идеално.
Тук съм публикувал снимки на модификацията.
Ок. Мерси. За сега ще ползвам батериите директно без платка, а само ще ги зареждам с нея. Като събера пари може да купя индустриални клетки и да пробвам с тях как ще се държи платката.
sokolov.91 - майстор
Я дайте подходяща пищялка дето да следи разряда на целия винтоверт. Например като падне пакета до 12 волта да пищи или да свети.
ESPACE - майстор
Не ти трябва такова нещо с тези батерии, Лесно ще усетиш кога са зареждане.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18

Тема "Платка за зареждане на LI-ION пакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: