• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
+1
Не ти трябва пищялка, като падне напрежението винтоверта няма да върши работа и ще се сетиш, че е за зареждане.
До колкото си спомням платката пази и от преразреждане дори само на един елемент и мисля че без нея ще доубиеш елементите скоропостижно.
fox_vt - майстор
Трябва ти такава платка http://m.ebay.co.uk/itm/3S-20A-Li-ion-L ... 0393701014
Не се лъжи по написаното от последните два поста че ще сменяш елементи пак. Сложих на бащата на винтоверта ли по пакет и едва наскоро сложих горепосочената платка, след дъжд качулка батерията тръгнала да се надува. Винтоверта е 12 волтов и спокойно работи със 9 волта но батерията си заминава.
EDI - майстор
Li Po пакетие са капризни и искат повечко грижи.Ползвам ги редовно и за самолети и за други неща.Купувам си качествени и пак се случват проблеми.Искат и хубав баланс при заряда.Затова си ползвам моделарското зарядно и пожароустойчиви торби, щото като пламне е като напалм, дупки прави. :lol: Хубавиазини за такива неща са РС ХЕРО Пловдив и НЕНОВ Стара Загора.Лесно ще ги намерите в нет-а има всичко необходимо.
fox_vt - майстор
Прав си за това даже колкото е по форсирана клетката откъм разряден ток толковс по малко живот имат. Зарядното е и балансер , но при тестовете се оказа че едната клетка при доближаване на минимума кляка драстично. Тъй като няма еднакви клетки винаги някоя ще е най слаба като това е най фрапиращо при по големи пакети, тогава буквално може някоя клетка да се занули без напрежението да е спаднало драстично. Иначе горепосочената платка работи доста добре и откъм защита по ток и откъм напрежение при разряд.
ESPACE - майстор
fox_vt написа:
Не се лъжи по написаното от последните два поста че ще сменяш елементи пак.
Кога е сменял елементи, че да се налага пак да сменя? С тези лаптопските не му трябва пищялка, че ще има да пищи на всеки старт.
sokolov.91 - майстор
mironcho написа:
+1
Не ти трябва пищялка, като падне напрежението винтоверта няма да върши работа и ще се сетиш, че е за зареждане.
До колкото си спомням платката пази и от преразреждане дори само на един елемент и мисля че без нея ще доубиеш елементите скоропостижно.
Платката може и да пази от преразряд и може би и за това не я ползвам в пълната и сила. По-назад написах, че ще разреждам пакета директно, точно защото някоя клетка кляка и платката гаси винтоверта. За това и питам за отделна защита, но щом като и тя ще алармира при всеки старт или при най-малкото натоварване наистина не ми е нужна. По-добре да си проверявам периодично до колко волта е спаднал пакета с мултицета и така.
fox_vt - майстор
Соколов точно за това е платката да ти пази слабия елемент. Намери си читави клетки. Вземал съм от колега тук две клетки в доста добро състояние, за сведение 18650 от лаптоп дава на теста с ампермера 20А . Щом при тебе дават такива малки показания не са добри за винтоверт.
zmiori - специалист
Май ще пооспамя темата ама някой да е срещал DC/DC конвертор повишаващ от 1,8-2 волта на 3,5-4 волта и повече и поне 2-3 ампера на изхода?
sokolov.91 - майстор
Добре де, ето тая батерия http://www.myhobby.bg/tattu-1300mah-4s- ... erija.html няма ли да ми свърши идеална работа на мен? Предполагам оригиналните NiMH батерии на винтоверта са били 1200mah - тази е 1300mah и тока ѝ на разряд е 58,5А.
mironcho - специалист
Да идеална е. Добави и едно такова пакетче за всеки случай http://hobbyrc-bg.com/index.php?main_pa ... cts_id=440.. Мисля, че е добре и да се махне единия от двата резастора в датчика на ток, за да намалиш максималния ток на половина за да не изпържиш мотора, кабелите и спусъка на винтоверта.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18

Тема "Платка за зареждане на LI-ION пакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: