Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
griffin - майстор
Имам следното питане към хората които работят като ел. техници, обикновенно теглим кабелите в гофрета двама единия бута кабелите другия дърпа жилото в гофрата. Проблема е като си сам, има ли някакво решение защото лубрикантите улесняват малко задачата, но не особенно. Благодаря предварително на включилите се.
KingLin - майстор
Не ми се е налагало да го правя сам освен на къси разстояния от кутия до кутия с ПВА1 но там място има а кабела се гъне лесно и минава добре и без лубрикант. Съвет за лубрикант - ТЕСТ с малко добавена вода да е по лигав. Ако гофрата е положена в стена и няма остри чупки и ако не се опитваш да изпълниш целия обем просто си развий и изпъни кабела предварително и би трябвало да стане. Ако нямаш предварително положена тел за издърпване на кабела може да ползваш парче дунапрен със сезал и да го смукнеш от единия до другия край с прахосмукачка. Ориентировачно 8 коаксиала 50 омови се събират в гофра 23-ка ама с много зор и мамата особено за дълго трасе. Та какви са условията и изискванията при теб?
griffin - майстор
тегля едножилни кабели в къща примерно 3х2,5 и 3х1,5 в гофра 25мм дължина на трасето 10-15 метра. Жила има положени в гофретата но за да върви кабела трябва да бутна от едната страна после дс ида от друга и да дръпна жилото и в общи линии е голяма мизерия. късите трасета не са проблем
KingLin - майстор
С едножилните е по-лесно от колкото с останалите. Даже като е нов топа с кабели просто го оставяш под/пред едната страна на гофрето и само дърпаш от другата. За по лесен начин без хамалогия с разхождане не се сещам за сам човек. 25 метра не са малко но поне гофрето е широко и по-лесно ще минава. Целта е да избегнеш спиралата която се образува вътре в гофрата. Ако имаш как да ги разпъваш кабелите предварително. Сетих се че съм усуквал няколко едножилни с помощта на винтоверт. Така хем се поизправят малко хем не се мандахерцат много вътре и площта на триене е по-малка.
П. Петков - специалист
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3566
http://www.tashev-galving.com/041+RDK+3 ... D1%80-9322 с безумна цена.
Или с тънко въже, ролка и тежест - на кванти - ту от едната страна с придърпване, ту от другата с побутване.
П. Петков - специалист
KingLin написа:
С едножилните е по-лесно отколкото с останалите. Даже като е нов топа с кабели просто го оставяш под/пред едната страна на гофрето и само дърпаш от другата. За по-лесен начин без хамалогия с разхождане не се сещам за сам човек. 25 метра не са малко, но поне гофрето е широко и по-лесно ще минава. Целта е да избегнеш спиралата, която се образува вътре в гофрата. Ако имаш как, разпъваш кабелите предварително. Сетих се, че съм усуквал няколко едножилни с помощта на винтоверт. Така хем се поизправят малко, хем не се мандахерцат много вътре и площта на триене е по-малка.
Това е убийствено! :)
Впоследствие и при необходимост, за подмяната на едно от жилата ремонтиращият трябва да ползва помощта на гастроентеролог, андролог и гинеколог заедно - ректоскопия (колоноскопия), палпация (не на простатата) и цезарово сечение или кюртаж. :-D При това, той ще се заглежда и с копулационни помисли (и щения) в тази посоката, в която са се отдалечили двата мускулус грацилис на ел.монтажника. :)

P.S.
musculus gracilis формират красотата на дамските крака, а според по-друга категория мъже... и на мъжките също. :-D
https://www.google.bg/search?q=musculus ... 44&bih=711

P.P.S.
Надявам се, че KingLin няма да се обиди и ще приеме пасквила като шега.
griffin - майстор
това с тежест е идея но като се замисля за усилието което прилагах вчера сигурно 20кг ще са малко хихи. ако има някакви други хватки съм отворен за предложения
sirko - специалист
Ако не е право гофрето и кабела върви тегаво аз първо прекарвам капронов коцен или плетено въже и с него дърпам кабелите. Стиропорено топче на конеца и с прахосмукачката от др. страна си го дръпвам. връзвам кабела и тегля.
griffin - майстор
аз имам водач в гофрето прекаран, кабелите ги връзвам за него и дърпам с клещи
hidrazin - майстор
griffin написа:
тегля едножилни кабели в къща примерно 3х2,5 и 3х1,5
И какви по-точно са ти кабелите, защото ми се струва че нещо не е така както го описваш.
:partyman:

Тема "Теглене на кабели в гофрета, но САМ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: