• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Fender - специалист
Ситуацията е следната. В банята имам лед лунички на 12 волта и отделно от тях една лампа над огледалото пак лед, но на 220 волта. Вързани са отделно на двоен ключ. Отделно от тях на отделен ключ имам вентилатор. Проблема е следният: когато осветлението не свети, а вентилатора работи, в момента в който изгася вентилатора лед лампата която е на 220 волта премигва. Защо се получава това нещо и опасно ли е. Лампата съм я връзвал аз като съм я заземил защото вървеха три проводника до нея, вентилатора не съм го връзвал аз, инсталацията е три проводна.
plamen6703 - майстор
Fender написа:
Ситуацията е следната. В банята имам лед лунички на 12 волта и отделно от тях една лампа над огледалото пак лед, но на 220 волта. Вързани са отделно на двоен ключ. Отделно от тях на отделен ключ имам вентилатор. Проблема е следният: когато осветлението не свети, а вентилатора работи, в момента в който изгася вентилатора лед лампата която е на 220 волта премигва. Защо се получава това нещо и опасно ли е. Лампата съм я връзвал аз като съм я заземил защото вървеха три проводника до нея, вентилатора не съм го връзвал аз, инсталацията е три проводна.
Повикай квалифициран електротехник да погледне и той ще ти каже за какво иде реч.
zdravcho - специалист
:? дали всичко за което говориш е свързано както трябва?
dianbratoev - напреднал
фазата не минава през ключа,а е пястоянно към лампата
Fender - специалист
Всичко трябва да е свързано правилно. Няма фаза в лампата когато ключа е изключен, поне нямаше преди 6 месеца, преди 2-3 месеца енергото идваха и слагаха електромери освен ако са обърнали фазата и нулата ама се съмнявам в това. Това което ми направи впечатление е че когато лампата не е светила дълго например час-два и се изгаси вентилатора тогава няма мигане. Мига само когато лампата е светила и я изгасиш, а след нея вентилатора. Дали може нещо от лед крушките да е?
Fender - специалист
Фазата е прекъсната в ключа на 100%, сега махнах крушките, при изключен ключ няма фаза на крушката.
krasi92 - майстор
Ключа има ли лампичка
Fender - специалист
Няма глимка, двоен ключ шнайдер асфора е. И луните и лампата са на него, вентилатора е на отделен единичен ключ.
krasi92 - майстор
Смени крушката с друг модел и ако е витак 10 вата не се лекува а се бракува
Fender - специалист
Ще пробвам със старите халогенни дето ги махнах. Тези не в-так ама ги взимах от ибей пак някакви китайски. Те са от тези малките G9
Ама какво ще ги кара да премигат, някакво статично електричество ако кабелите са близо или някаква утечка някъде, незнам възможно ли е. Ще пробвам с халогенки ама чак в неделя ще имам възможност.
  • 1
  • 2

Тема "Защо премигва лампата в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: