• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
mironcho написа:
*** защо ми се струва, че питащия постигна целта си - да гледа(чете) сеир. Първи пост, няма поздрав, ника му е изтропан на клавиатурата както дойде, две правописни грешки още в първата дума...

а за това умотворение нямам думи:
BlackBox написа:
"Променлив ток С напрежение 230V" е правилна езикова конструкция...
това е от многото тъпотии написани в наредбата. Въпреки, че го пише там ако го каже кандидатстващ за работа за каквото и да е свързано с електричество, би трябвало автоматично да му посочат вратата. :axe: да де, зависи и от интервюиращия, колко е в час :?
Ако не схващаш защо е грешно, то по-добре не участвай в теми свързани с електричество.
Я просвети по глупавите какво му е грешното на цитирания израз? Че тока е променлив е ясно на всеки хванал двете жици. А напрежението може да е всякакво като стойност.
mironcho - специалист
Прав или променлив - все тая, Хидрзин го е писал по-напред, тока има характеристика сила, която се мери в ампери. И да кажеш че тока има напрежение звучи твърде неектричерско, а не глупаво. Не бих обърнал внимание, ако го каже например хлебар(моите уважения към професията) - от него никой не очаква да знае закона на Ом нали?
Всичко останало - за 1.41, за -1 и малко волта загуба в диодите, са неща, които знаят повечето тук и не са обект на спор.
** питащия още липсва :?
DMN - майстор
FM STEREO написа:
По високото напрежение идва от голямата стойност на електролитът след греца 2200mf,измери без кондензаторът и ще се убедиш в това!
По-високото напрежение идва от електролитния кондензатор, но не зависи от капацитета му(в смисъла както си го написал). То според тази логика, ако сложиш кондензатор 10000uF - колко още се вдигне напрежението?
Кондензаторът няма как да се зареди до по-високо напрежение от максималното(върхът на пулсациите) след Греца, и това не зависи от капацитета му.
BlackBox - специалист
mironcho написа:
И да кажеш че тока има напрежение звучи твърде неектричерско, а не глупаво.
Токът има напрежение, а напрежението има ли ток? Не! :-D Защото напрежение може да има без ток, а ток не може да има без напрежение. :-D А ако напиша НАПРЕЖЕНИЕ, без да уточня, че е електрическа величина, какво ще си помислиш ти? Че съм притеснен, нали така? Токът е насочено движение на токоносители под въздействието на външни сили. Те не се движат насочено самоволно. Външната сила е разликата в потенциала между две точки, която определя и извършваното количество работа от зарядите.
Така че - напрежението е основно изискване да протича ток. Ама какво е това напрежение - ябълки ли е, круши ли е..като напишеш едно хвърчащо "напрежение" в едно мнение и нищо друго? Аз съм създал неправилна езикова конструкция. Създай ти по-добра. Идеята ми беше да бъда разбран, не да бъда точен.
vandu - специалист
Почвам да разбирам защо в този форум все по-малко хора питат.
nikolov333 - майстор
:-D :lol: :lol: Аз разбирам и защо държавата ни е на тоя хал.. :toimonster:
Junak - майстор
Много спамери, слаба държава :-D
inspo - майстор
BlackBox написа:
Идеята ми беше да бъда разбран, не да бъда точен.
Ясно. Идеята е да бъдеш разбран. Дали е точно така няма значение. :-D
gogo7777 - майстор
Аз пък съм си измислил моя формула за приблизително смятане на напрежението след греца....х1,4-1,4....ама често ползвам и тая х1,4-2 :wink:
fox_vt - майстор
mironcho написа:
Прав или променлив - все тая, Хидрзин го е писал по-напред, тока има характеристика сила, която се мери в ампери. И да кажеш че тока има напрежение звучи твърде неектричерско, а не глупаво. Не бих обърнал внимание, ако го каже например хлебар(моите уважения към професията) - от него никой не очаква да знае закона на Ом нали?
Всичко останало - за 1.41, за -1 и малко волта загуба в диодите, са неща, които знаят повечето тук и не са обект на спор.
** питащия още липсва :?
Нещо явно вие мислите на съвсем друго ниво очевидно. Тока има сила ампери, но тока има и напрежение защото просто без напрежение няма ток, следователно не може да има само ток капиш.... То малко като кокошката и яйцето, но специално в цитата от наредбата си е написано пределно ясно ток със напрежение 230 волта,и това значи че тока който ще протече ще е със напрежение 230 волта. Какво грешно има май никой няма да разбере, но едно е абсолютно сигурно може да има напрежение но само ток не. И да се твърди обратното във раздел електротехника е вече грубо.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Тема "нормално ли е да се удвоява напрежението след схема грец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: