• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
сглобявм тази схема
Изображение
входното ми напрежение е 10 волта променливо, като сложих схемата грец мултицета показва 19 волта
а чипа изисква вхорното напрежение да е максимум 12 волта, а и сега вече незнам какъв кондензатор да сложа между чипа и гретца

Тези вече постоянни 19 волта всъшност 9,5 волта ли са :?
BlackBox - специалист
hgfjyhdt написа:
сглобявм тази схема
Изображение
входното ми напрежение е 10 волта променливо, като сложих схемата грец мултицета показва 19 волта
а чипа изисква вхорното напрежение да е максимум 12 волта, а и сега вече незнам какъв кондензатор да сложа между чипа и гретца.Тези вече постоянни 19 волта всъшност 9,5 волта ли са :?
Максималната стойност на напрежението е 1.41 пъти по-висока от ефективната стойност, като извадим 1 волт за пада на напрежение от диодите в схема ГРЕЦ.
Схема ГРЕЦ прехвърля двата полупериода в положителната част на графиката на синусоидата. Освен това, кондензаторът акумулира енергия и изглажда полусинусоидите до форма на сигнала, в която има постоянна съставна, която е стабилна и малка променлива съставна, която е под формата на импулси в положителната част на графиката.
По тази причина и недостатъци на евтините уреди за измерване мериш с около 1.5 пъти по-високо напрежение преди ГРЕЦ, отколкото напрежение след ГРЕЦ.
Да, това е така. Ако имаш 10 волта входни, то слагаш кондензатор поне 16V. Презапасяваш се 2 пъти спрямо променливото входно и всичко е наред.
Последна промяна от BlackBox на нед юни 25, 2017 11:03 am, променено общо 4 пъти.
ESPACE - майстор
1084 работи с входно напрежение от 6,5V до 30V. Не знам къде си ги видял тези 12V. Също така не разбирам защо си се спрял на линеен стабилизатор, вместо да си вземеш нещо готово като http://www.electronics.bg/product_info. ... 4k00okvuc5
shadow__01 - майстор
Провери си батерията на уреда. Ако е слаба показанията са по-високи от реалните.
hidrazin - майстор
BlackBox написа:
... мериш с около 1.5 пъти по-високо напрежение на променливия ток преди ГРЕЦ, отколкото напрежение на постоянният ток след ГРЕЦ.....
Мериш с дюлгерския метър..... В случая измерваш.
И от кога токът го представят като напрежение?
Тук се навъдиха едни некомпетентно мало....умници... :lol:
:partyman:
P.S. Абе черна дупко, ти какво общо имаш с електротехниката и електрониката че даваш съвети? :-D
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
P.S. Абе черна дупко, ти какво общо имаш с електротехниката и електрониката че даваш съвети? :-D
Имам общо аз, имам. Не само ти разбираш това-онова. Има и други потребители които знаят мат`риала.
Да видим дали познах за слабата батерия...
BlackBox - специалист
hidrazin написа:
И от кога токът го представят като напрежение? Тук се навъдиха едни некомпетентно мало....умници...
Токът е променлив. Напрежението също. Посоката на тока се изменя във времето, а за да е истина - напрежението също. Да ти кажа ли на къде да вървиш или сам ще се сетиш? Писна ми от твоите лайняни изпълнения във форума, където нищо не казваш, а само се правиш на келеш.
Еднофазен променлив ток с честота 50 Hz и напрежение 230 V
Не е променливо напрежение, а е променлив ток.
FM STEREO - специалист
По високото напрежение идва от голямата стойност на електролитът след греца 2200mf,измери без кондензаторът и ще се убедиш в това!
hidrazin - майстор
hgfjyhdt написа:
сглобявм тази схема
Изображение
входното ми напрежение е 10 волта променливо, като сложих схемата грец мултицета показва 19 волта
а чипа изисква вхорното напрежение да е максимум 12 волта, а и сега вече незнам какъв кондензатор да сложа между чипа и гретца
Тези вече постоянни 19 волта всъшност 9,5 волта ли са :?
Нещо бъркаш. Или напрежението на изхода на трансформатора ти не е 10V AC а повече или уреда бърка, или ти нещо бъркаш...
Ето малко за четене:
Схема Грец, свързване и принцип на действие на схема Грец
В практиката рядко се налага да се изчислява точно и да се използват тези формули.
Обикновено се използва коефициент 1,41
Умножаваш напрежението на трафчето по 1,41 и със задоволителна точност получаваш това, което ще имаш след изправителя с кондензатора.
Схемичката мисля беше тази?
Изображение
Ми те хората са си написали - "Трансформатор с изходно напрежение между 9 и 12V който може да осигури ток 5А"
BlackBox написа:
...Писна ми от твоите лайняни изпълнения във форума, където нищо не казваш, а само се правиш на келеш.
Еднофазен променлив ток с честота 50 Hz и напрежение 230 V
Не е променливо напрежение, а е променлив ток.
И на мен ми писна да осмърдваш форума амааааа.... :-D
И не ми цитирай простотии а си проверявай драсканиците преди да ги постнеш. Има и бутон ПРОМЕНИ.
Ти толкова ли си зле че не може да научиш нещо толкова елементарно бе - ТОКА НЯМА НАПРЕЖЕНИЕ, ИМА СИЛА.
Онова дето си го цитирал трябва да изглежда примерно така:
Еднофазен променлив ток 7 ампера с честота 50 Hz и напрежение 230 V
Така че не завличай другите потребители в морето от некомпетентност където пребиваваш...
:partyman:
valentino76bs - майстор
hidrazin написа:
BlackBox написа:
... мериш с около 1.5 пъти по-високо напрежение на променливия ток преди ГРЕЦ, отколкото напрежение на постоянният ток след ГРЕЦ.....
Мериш с дюлгерския метър..... В случая измерваш.
И от кога токът го представят като напрежение?
Тук се навъдиха едни некомпетентно мало....умници... :lol:
:partyman:
P.S. Абе черна дупко, ти какво общо имаш с електротехниката и електрониката че даваш съвети? :-D
Гузен негонен бяга ,ти си мъгла бре черна дупка е друг хаха...само ,че бокс е кутия!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Тема "нормално ли е да се удвоява напрежението след схема грец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: