• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
BlackBox написа:
iliya_i написа:
Напротив, един порядък е x10. По-лесно е от колкото x2. Но днешните млади и x10 не могат да умножат без калкулатор
Напротив, трол. Ще сложиш вместо 16, 160V кондензатор и ще издържи! Май не разбра, че под порядък нямам предвид степенен показател на запис на естествено число, а следващ стандартен капацитет в таблицата.
10V x 1.41=14.1V. Можеш да сложиш 16V, но аз бих сложил 25V.
Порядък... :? :? :?
Колкото по-умен се опитваш да се изкараш, толкова повече глупости пишеш.......

Май някой по-горе беше цитирал Марк Твен...

ПП. Намерих го:
sstefanov написа:
По-добре дръжте устата си затворена и оставете хората да ви смятат за глупави, отколкото да я отворите и да разсеете всички съмнения…

Марк Твен
Junak - майстор
Мдаа, след потвърждаването Закона на Ом, вече е потвърдена и правотата на Марк Твен. Сега остана само Тинки да потвърди и най-точната сентенция на Алберт Айнщейн - "Two things are infinite: the Universe and human stupidity; and I'm not sure about the Universe." ***

*** "Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."
vlax - майстор
plamen6703 написа:
Гледат да приемат хора, които имат някаква предварителна подготовка и се предполага, че ще се справят по-добре с материала. На теория това може да е добро решение и да е така, но на практика може да се окаже безсмислено.


Според мен е важно желанието на човек да се учи, няма ли желание, няма ли мотивация да учи... няма значение къде е завършил средното си образование и какъв ВУЗ е записал да учи след това...
Точно за това говорех,не трябва да има никакви привилегии,който си може си го може.
hidrazin - майстор
Кво стаа в тая тема бе хора???
Открихте ли най-сетне дипломата от 8-ми клас на крайбрежния черноморски трол? :razz:
Щото той май и такава няма..:
За протекциите в образованието - сега определено е още по-зле от татово време.
Сега играят парите. Често и откраднати от всички нас.
Бездарни коп...енца на мними "бизнесмени" направо си купуват дипломите.
В комбинация с безхаберието на преподавателите, нещата хич не са розови.
Преди 20-25 години години учениците ни бяха "върхът на сладоледа".
Сега са последна дупка на кавала с някои изключения.
hidrazin - майстор
Кво стаа в тая тема бе хора???
Открихте ли най-сетне дипломата от 8-ми клас на крайбрежния черноморски трол? :shock:
Щото той май и таква няма..:
За протекциите в образованието - сега определено е още по-зле от татово време.
Сега играят парите. Често и откраднати от всички нас.
Бездарни коп...енца на мними "бизнесмени" направо си купуват дипломите.
В комбинация с безхаберието на преподавателите, нещата хич не са розови.
Преди 20-25 години години учениците ни бяха "върхът на сладоледа".
Сега са последна дупка на кавала с някои изключения.
Май само в медицината корупцията е по-голяма от тази в образованието.
Е, изключвам политиците де... :lol:
:partyman:
BlackBox - специалист
Драги господа, не стига че тръгнах да ви уча на математика и първи отговорих на темата ясно и конкретно, ами имате очи да търсите кусури в другите, докато не гледате себе си. Аз може да допускам неточности, но в същината на мненията си гледам да съм по-конкретен. И все пак, понеже очевидно някои от вас са форумни лешояди и търсят само в коя тема да кацнат и да се нахвърлят за някоя грешна запетая, вместо да се опитат да помогнат..Е...
Специално за вас съм подготвил един пост.
hidrazin написа:
Преди 20-25 години години учениците ни бяха "върхът на сладоледа".
Личи си! На първите 7 години не са те научили, за останалото само мога да гадая колко е зле. Отивай да си опъваш кабелите в енергото, знам те един се разкарваш с една Нива със стълбата.
iliya_i написа:
Колкото по-умен се опитваш да се изкараш, толкова повече глупости пишеш.......]
На мен не ми трябва да се правя на умен. А глупостите ги пишеш ти, защото нямат нищо общо по темата. Аз използвам думи както си намеря за добре. Ако не си разбрал - твой проблем. Не си ми изпитна комисия и си господин Никой в интернет, да ми говориш с такъв тон.
Ако не друго, съм научил правописа достатъчно, за да...допълни си сам!
hidrazin написа:
Преди 20-25 години години учениците ни бяха "върхът на сладоледа".
За това ли бяха от вашето умно поколение учениците същите копелдаци, които осраха България така, че повечето млади си стегнаха багажа за чужбина, а останалите се чудят има ли смисъл да стоят?
След 10 години ти ще се гледаш с циганите в България, друг няма да остане. Ама те и циганите ще заминат в чужбина, като няма ядене!
Като ви гледам изявите на вашето поколение, само на върха на сладоледа ми мязате. Освен ако тоя сладолед не е изакан от крава на пътя, не знам за какъв връх ми говориш. За тоя връх, на който кацат мухите и мирише - може.
И специално за ВЕЛИКИЯ мастер Хидрадрис! Неполярни електролитни кондензатори има! Не си научил една схемотехника, а имаш очи да се правиш на велик!
zz_stefanov - майстор
BlackBox написа:
Драги господа, не стига че тръгнах да ви уча на математика и първи отговорих на темата ясно и конкретно, ами имате очи да търсите кусури в другите, докато не гледате себе си. Аз може да допускам неточности, но в същината на мненията си гледам да съм по-конкретен. И все пак, понеже очевидно някои от вас са форумни лешояди и търсят само в коя тема да кацнат и да се нахвърлят за някоя грешна запетая, вместо да се опитат да помогнат..Е...
Тинки, като го преправиш 2рия пост още 5-6 пъти може и да стане коректен.
Като гледаш толкова много лешояди тук, сети се кой е мършата (пак не се оглеждай наоколо, за тебе става дума). А и то трябва да има санитари, че пак се развоня в безброй сраници.
Добре, че си ти да я чуем и ние тая математика.
zmiori - специалист
Чшшш, алооо, пишко мерите кво да му отговорим на момъка нормално ли е?
iliya_i - майстор
BlackBox написа:
iliya_i написа:
Колкото по-умен се опитваш да се изкараш, толкова повече глупости пишеш.......]
На мен не ми трябва да се правя на умен. А глупостите ги пишеш ти, защото нямат нищо общо по темата. Аз използвам думи както си намеря за добре. Ако не си разбрал - твой проблем. Не си ми изпитна комисия и си господин Никой в интернет, да ми говориш с такъв тон.
Да, за разлика от теб не пиша във всички форуми и не си сменям ника през ден.
А ако си забелязал, не ползвам ник а собственото си име!
zz_stefanov - майстор
Според това viewtopic.php?p=870657#p870652 Тинки е неспасяем :)
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "нормално ли е да се удвоява напрежението след схема грец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: