• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Вчера вечерта господина го заварвам спрял да работи. Термостата включва и изключва, отзад тръбите са много топли, но компресора не включва и не включва. Тръбата за "фризера" е студена, имаше малко лед по него и сега се е разтопил. Работеше си до последно господина. Някаква идея как да го събудя?

(бих... малко по тръбите, но нямаше ефект)

Благодаря предварително!

Поздрави,

Иво
Djack - специалист
Завърти го няколко пъти!
Chefo77 - майстор
Djack написа:
Завърти го няколко пъти!
Дали ще има ефект - не е амонячен.
plamen6703 - майстор
Ivo5 написа:
Вчера вечерта господина го заварвам спрял да работи. Термостата включва и изключва, отзад тръбите са много топли, но компресора не включва и не включва. Тръбата за "фризера" е студена, имаше малко лед по него и сега се е разтопил. Работеше си до последно господина. Някаква идея как да го събудя?

(бих... малко по тръбите, но нямаше ефект)

Благодаря предварително!

Поздрави,

Иво
Измери нагревателят да видиш дали е здрав, ако не можеш да се справиш с измерването извади клемите на термостата и ги свържи директно една към друга. Изчакай примерно половин час или час да видиш какво се случва и загряват ли тръбите... ако загряват е термостат, ако не загряват е нагревател... а може и някой кабел да има лоша връзка... Ако и това не можеш да извършиш потърси хладилен техник да го оправи. Желая ти успех!
Благодаря на всички за отговорите.

Проверих кабелите, не е от тях. Ще проверя термостата.
Djack - специалист
Ako не е амонячен, завъртането няма да помогне!

п.п. Амонячен е бре, сега проверих, ако нагревателя е в ред, върти спокойно!
Ще се въртиме явно.
Сега... малко уточняване за това въртене, до колкото разбрах включвам го да е топъл, дърпам кабела, обръщам го за 2-3 минути, връщам го изправен и го включвам? Или през цялото време трябва да е включен? Колко пъти да го въртя? 2-3?

Отново благодаря на всички! :rock:
Chefo77 - майстор
Е ако е амонячен, какъв е този компресор в първия пост???
През 2005-а съм ползвал известно време Мраз 80 А. Той беше така - по някое време спираше, обръщах го за една вечер и на сутринта си тръгваше. Докато купихме пералня и го преместихме в другия край на кухнята - разсърди се и повече не тръгна. Тогава го сменихме с Боша :)
chapara - майстор
Ivo5 написа:
Ще се въртиме явно.
Сега... малко уточняване за това въртене, до колкото разбрах включвам го да е топъл, дърпам кабела, обръщам го за 2-3 минути, връщам го изправен и го включвам? Или през цялото време трябва да е включен? Колко пъти да го въртя? 2-3?

Ето ти някоя и друга техника :wink: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SOS5nGqfQv8[/youtube], но мисля че включен в тока , не е здравословно :-D
Junak - майстор
И като му изтече маслото от "компресора" - кво прайм? Бах ти темата!!! Като модел е абсорбционен, пък компресора не тръгва. И всички дават идеи...
  • 1
  • 2

Тема "Мраз 120А спря да работи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: