• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vandu - специалист
За една опитна постановка ми трябва някакво товарно съпротивление за постоянен ток който да е с номинален ток до 15-20 А.
Имам подобно на това но е до 2 А: Изображение
Искам да може да му се регулира съпротивлението.
iliya_i - майстор
Ако мислиш, че на показаното на смимката единствения параметър е тока, искрено се надявам да не намериш нищо подходящо.

Защото ако намериш, става опасно за здравето. :ugly:

10-20 А токове не са никак безопасни и си изискват и знания.
Draganov - специалист
vandu написа:
За една опитна постановка ми трябва някакво товарно съпротивление за постоянен ток който да е с номинален ток до 15-20 А.
Искам да може да му се регулира съпротивлението.
https://vikiwat.com/reostat-saprotivite ... -a-bg.html
Свързваш 2 в паралел и става 20А.
П.С. ,сега видях,че няма наличност...
zz_stefanov - майстор
vandu написа:
За една опитна постановка ми трябва някакво товарно съпротивление за постоянен ток който да е с номинален ток до 15-20 А.
Имам подобно на това но е до 2 А: Изображение
Искам да може да му се регулира съпротивлението.
Заявил ли си в АЕЦ'а необходимото за експеримента количество електроенергия :cool: :-D
Няма начин в темата да не се намеси и Тинки с тълкуване на закона на Ом :lol:. Благодат :)
vandu - специалист
На мен ми трябва за батерии, така че няма да уведомявам НЕК.
С 2 леви - специалист
Нещо от сорта на:
Изображение
Само предвиди повече транзистори и радиатори. ;) Спазваш и полярност!
iliya_i - майстор
Ами ако беше казал и напрежението, можеше и нещо да ти се предложи. Ама така, само по ток? Щото 20А при 1.5V са едно, а 20А при 1500V са си съвсем друго.
hidrazin - майстор
Реостат, ток от 20 ампера и батерии... :?
Тик ми намирисва на някое гениално хрумване дето ще разбие света...
Сорри за спама.
:partyman:
PCL82 - майстор
Първа стъпка е лекуване на простотията по електротехника чрез запознаване със закона на ОМ:
Който не знае закона на Ома, да си ходи дома.
Втората стъпка е пресмятане на неизвестната трета величина от познатите други две.
Третата стъпка е пресмятане на отделената мощност напр. по закона на Джаул-Ленц и проверка дали тя не превишава допустимата за съпротивлението. Този закон също лекува простотията, но законът на Ом е на първо място.

След това се образуват мисли кои прости нагревателни уреди и лампи с нажежаема жичка в къщи или от колата могат да свършат работа.

Да обърна внимание, че токовете с такава големина могат да са предпоставка за изгаряния, а високи напрежения за токов удар.
vandu - специалист
Търся решение на един проблем, а ти ми даваш акъл по ЗБУТ, който няма нищо общо с питането ми.
Питаш как да си смениш крушката, а ти препоръчват да си смениш ризата. Това някаква национална черта ли е ?
  • 1
  • 2

Тема "Търся товрано съпротивление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: