Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
За слаби мотори редуктора е най-доброто. Хем мощ хем няма нужда от огромните колела. Преди бях накупил разни червячни....дали още стоят в гаража незнам. :? Имах едни от завесите в театрите.....компактни и здраво направени. Сега се сетих за тях, но за мелачка стават идеално. :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Защо все говориш за дръжка на колелото? С длан просто се натиска отгоре, върху периферията му и се прибутва. Забиването обикновено е за малко, от застанал хрущял пред ножа ...
По-съществено е другото: какъв е проблемът да се пусне машината без пусков кондензатор, да се види как стоят нещата и в последствие, при необходимост да се добави пусков кондензатор (със съответното изключване ...)?
lov - майстор
За кондензатора го написах не щот съм врачка а от личен опит. :) А и тоя двигател нали няма да се включва и изключва с щепсела в контакта. Попита колегата и е по добре да няма недомислици и да му се налага да ги оправя после в движение.
А за дръжките. Ми какво да направя, тези дето правят машинките за месо са им ги сложили. То всъщност бума да се слагат двигатели беше когато масово ги пуснаха с ремъчната шайба. Иначе преди се присаждаше кой от каквото намери.
Joro T - специалист
Благодаря за коментарите. Купих си ключ Рига и имам няколко пускови немски кондензатори от GDR (работещи естествено), но не ми се занимава точно сега да ги слагам. Разчитам на това, че с огромната шайба дето съм намерил от роначка на царевица ще паднат достатъчно оборотите, за да добие мощ и със супер заточен нож няма да има особени проблеми по време на работа. Търся си сега стругар, че да направи жлеб на тая грамаданска шайба, че тя е обслужвала лента. Ако не открия такъв дето струга му да може да прежули тая шайба ще сменя шайбата на мотора с лентова шайба, лента имам и ще има яко пуцай куме! :)

Тема "Смяна кондензатор на мотор 220/380v" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: