Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Joro T - специалист
Тея работни кондензатори са с твърд капацитет или 60 или 80MF - тоест няма такъв от60до80 MF?
DMN - майстор
Joro T написа:
Да търся ли 60-80MF работен. Чувал съм че и само с 1 работен работят на 220?
Аз на село имам един трифазен 1.5 киловата май беше. Работен кондензатор не съм му слагал, а само пусков, който съм свързал към незадържащ бутон. Натискам бутона(незадържащия), до него имам друг прекъсвач, от който подавам захранване на мотора. След като развърти отпускам незадържащия бутон и мотора си работи без никакъв кондензатор повече.
Hoвoceлckи - майстор
Какво не разбра? Класика си е даже - с едната ръка държиш щепсела, с другата натискаш бутон без задържане (пуск). Включваш щепсела и след секунда отпускаш бутона.
Junak - майстор
Joro T написа:
...с пробивно 280в. веднага тръгва ...
Потърси с пробивно на 400 В, че да няма фоерверки :)
lov - майстор
Ключове ''Рига'' бол по магазините и то благодарение на братския китайски народ. :) Може да е смешно но го виждах дори в магазините по левче.
Колега на този двигател няма как да му сложиш центробежен прекъсвач така че забрави за него. Не че не може да се присади ама дори на мен ще ми е трудно.
Ползвай си само пусков освен ако двигателя не го мъчиш на максимално натоварване. Тогава е нужен и работен защото приблизително мощността му пада двойно а с работен ще достигнеш до около 70% от номинлната му мощност. Има много теми във форума как се връзва такъв двигател и какъв трябва да му е капацитета на рабортния кондензатор. Така че разрови и прочети малко за да не повтаряме едни и същи неща постоянно.
Joro T - специалист
Предполагам, че само с работен кондензатор от 80Mf ще стане, но днеска в 2 железарски нямаше такъв. Поръчал съм и като го докарат ще кажа дали само с работен става, без пусков на практика. Моторът ще го ползвам за месомелачка и ми харесва това, че е бавнооборотен. От един такъв бавнооборотен, но на 220 си направих лентов шлайф и сега така си заточвам ножоавете та се подхвърлят вместо да давам 1 шапка пари за лентов шлайф.
Ако трябва да сме честни има още по-айдушки начин без кондензатори - махаш предпазната мрежа на перката, включваш в щепсела и завърташ перката в правилната посока (както едно време ония таралясник самолети от 1-вата световна дето трябва някой да им връцне перката за контакт). От личен опит споделям от преди малко - работи ама мн. не ме кефи тоя начин, щото перката е с 4 витла и единия път ми очука пръстите :) Ще пиша дали става само с 1 работен от 80Mf. Благодаря на всички за отговорите. Супер сте!
plamen6703 - майстор
Доста голяма шайба ще ти трябва за месомелачка с такъв мотор :-D
Joro T - специалист
Месомелачката си върви с доста голяма шайба!
plamen6703 - майстор
Опасявам се, че тези месомелачки, които си вървят с големи шайби не вървят дълго без някои допълнителни преработки :wink:

Тема "Смяна кондензатор на мотор 220/380v" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: