Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
"Какво не разбра? Класика си е даже - с едната ръка държиш щепсела, с другата натискаш бутон без задържане (пуск). Включваш щепсела и след секунда отпускаш бутона."
Ега си класиката? Абсолютно пУрфесионално и БЕЗопасно :) :?
DMN - майстор
Andri01 написа:
Ега си класиката? Абсолютно пУрфесионално и БЕЗопасно
Е какъв професионализъм търсим тук?
То самото използване на трифазен двигател в монофазна мрежа е непрофесионално...
:partyman:
Joro T - специалист
Така са го измислили от елпром Троян - на етикета си пише че може да се ползва на 220 и на 380в.
Andri01 - майстор
Да, но 3-фазно!! А монофазното/ каквото е в къщи/ става чрез модифициране-с кондензатор/и/!!!
hidrazin - майстор
Кво "Да!" ???
Елпром Троян са го написали за хора детомогат да го прочетат и разберат...
Знаеш ли колко ще остане от тези 1,1kW като го "модифицираш" с кондензатор?
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
lov написа:
Тогава е нужен и работен защото приблизително мощността му пада двойно а с работен ще достигнеш до около 70% от номинлната му мощност.
:wink:
kuger - майстор
Joro T написа:
Закачих направо един работен кондензатор 125-150MF с пробивно 280в. веднага тръгва в правилна посока, не се колебае върви, но кондензаторът след 3-4 минути работа е топъл?! Да търся ли 60-80MF работен. Чувал съм че и само с 1 работен работят на 220?
Сигурен ли си, че е работен? Да не е пусков за монофазен мотор? Пусковият не е за продължителна работа, има гадния навик да гърми.
Такъв ли е?
Прикачен файл:
A8D.0205.jpg
A8D.0205.jpg (12.39 KиБ) Видяна 1152 пъти
Joro T - специалист
Момчета намерих си кондензатор 60MF + - 5% с пробивно напражение 400v някакъв грамаден и с него моторът върви без проблеми. Пробвах го на 10 минути работа и не загрява - студен и той и моторът като душа на куртизанка :) Благодаря много за схемите, съветите и мненията. Ето и кондензатора
Прикачен файл:
kond.JPG
kond.JPG (47.99 KиБ) Видяна 1116 пъти
. Благодарности на moimoimoi за схемата и на Andri01 за обясненията.

Прикачен файл

kond.JPG
kond.JPG (47.99 KиБ) Видяна 1116 пъти
Joro T - специалист
Да уточня , че моторът работи само с работен кондензатор от 60MF без пусков - на практика може. Благодарности на всички, които се включиха в дискусията. На колегата, който обърна внимание, че трябва голяма шайба на месомелачката - намерил съм си с 60 см диаметър и мисля, че ще се получи :)

Тема "Смяна кондензатор на мотор 220/380v" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: