Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Като почнеш мелиш мръвете баш тогава ще се сетиш за темата. :lol:
Па дано и на чекръка има дръжка да му помагаш. :)
И ако не можеш да ги смелиш викай ние ги харесваме и не смлени.

А сега сериозно. Това че ти тръгва така на празен ход без никакво натоварване си е нормално. Но като е под товар без пусков кондензатор няма да минеш.
Joro T - специалист
Напълно е възможно това което казваш. Като мела мръфките първо ще пусна да набере оборот - съвсем лек товар ще получи от лагера отзад и лекото триене на ножа от решетката и чак след това мръвката хе-хе-хе! Като цяло си прав може да се наложи пусков кондензатор - практиката ще покаже. Обещавам да пиша какво е станало след кота пробвам. Мерси за бележката и съвета. :-D
Hoвoceлckи - майстор
Е, то къв товар е празна месомелачка, при това с голяма предавка за мощност :)
Все пак оборотите са си височки.
Препоръка: направи ремъка хлабав, с възможност за натягане. Има опасност машината да спира. В такъв случай ремъка ще пробуксува, а двигателят няма да спре. Малко помощ върху колелото на месомелачката с ръка и ще тръгне отново. Един вид - "предпазен съединител".
Joro T - специалист
Механизмът на мелачката е изключително елементарен - 2 шпилки между мотора и мелачката ще раздалечават 2 те устройства до обтягане на ремъка, като ще управляват и ъгъла на съосието. На тоя принцип си направих лентов шлайф - работи та се подхвърля! Прав си за ремъка - леко лабав ще го направя! Мерси!
lov - майстор
Ей тва икономията е майка на мизерията. Какво сега ще лашкаме ремъци баш кога сме се омазали до лактите. Едни 20 лева ли те бъркат за един пусков кондензатор и един ''рига ключ''. Някъде там струват двете неща заедно.
И в место да си завираш пръстите там де не трябва ще натиснеш просто бутончето. А тва с пребуксуването на ремъка го заеби че ще ти помогне много.
Hoвoceлckи - майстор
Аз говоря от практика. Нямам лично такава месомелачка, но съм носил много пъти сериозни количества за мелене на различни места. И съм виждал точно това - запъне ли машината и работещия с длан побутва върху колелото. Не знам точно как си го представяш. При всяко затягане да изключва защита ли та да се пуска отново с "пуксково"? Ако е затегнала не мисля, че ще тръгне сама. И изобщо не го виждам този двигател как ще деяни с много такива пускове. Абе все ми се струва, че точно с такъв проблем не си се сблъсквал?
gogo7777 - майстор
Колегата lov е прав за пусковият кондензатор, трябва да го има. Реверс също ще е полезен при затлачване на шнека /само още едно ключе/. Аз бих заменил ключа Рига с подходящо ЦК ключе......по-удобно е, когато си се омазал до ушите да манипулираш мотора с лостче, отколкото с бутони. :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Не се заяждам, питам: имате ли, работили ли сте такава работа, с такава машина? Убеден съм, че импровизирате със съветите си.
gogo7777 - майстор
Нямам такава машина, работил съм доста на такава, направил съм 3-4 самоделни /работещи/......съветите съвсем не са ми ангажиращи......знам какво препоръчвам щото не съм смотан....та те така. :)
Самият аз имам поне 10 самоделни машини с кви ли не двигатели....полири, фрези, шлайфове, валове, циркулярчета, крейцове, мултифункционални ротационни джиджавки, гравир, настолен борверг, дори и един струг... :)
Имаше един грамотен съфорумник, който ядосахте и вече не пише тук. Той си бе направил доста машинки сам.....щеше да е полезен сега. За Илчо говоря
lov - майстор
Hoвoceлckи написа:
Не се заяждам, питам: имате ли, работили ли сте такава работа, с такава машина? Убеден съм, че импровизирате със съветите си.
Не съм броил колко съм направил но и моите не са по малко. А лично ползвам българска професионална машина пак с пресвързан двигател. Мисля че е хасковско производство. И там двигателя е пак 1,1 и не е с ремъци а с планетарен редуктор и пак се зори да тръгне. Той проблема не е в началното тръгване а после като почнеш работа. Все се налага да поспреш за малко но колкото и да изчакваш да се изпразни не става на пълно и тогава почват ядовете. За реверса Гого е напълно прав но кога е с ремъчна предавка не си заслужава. Тогава и на ръка може да врътнеш няколко оборота. Те на тези които вървят заедно с ремъчната шайба си имат и дръжка.. По принцип се сваля когато е с двигател но като завреш един по голям пирон в дупката за няколко оборота не са проблем. То не е проблем да стои дръжката там ама много боли като не внимаваш и те перне през пръстите. :x
Тая година бях на зле с материала щото не си бях тука и пропуснах лова ама едни 20 кила суха луканка успях да стъкна. Та не знам дали съм зле с практиката и импровизираните съвети. :lol:
Да не говорим че преди се гледаха и колеха домашни прасета в моята къща.

Тема "Смяна кондензатор на мотор 220/380v" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: