• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Пробвал съм и затова твърдя, че случая не е частен..и при мен изключва така няколко пъти.. Между другото ел.техника, който ми връзва таблото умишлено изолира фазата и нулата в конзолите за контактите, като ми обясни, че го прави за да не изключва ДТЗ-то при допир на N и РЕ. Тоест случая явно е масов.. :-D
nikolov333 - майстор
За това не споря..когато мога ще направя клип..
zz_stefanov - майстор
Никакъв частен случай не е. Може да изключи, а може и да не изключи. Случвало ми се е при събрани от картонаджийски винт P и N да ми изключва ДТЗ без таблото да е захранено. 30 mA са много малко и лесно могат да се докарат през затворения контур на N и P провдници (индукция, капацитети ... ). Това важи и са събиране на L с P.
При събиране на L и N, ако няма утечка към P, няма да сработи, защото текат равни противофазни токове.
ValBo - специалист
Гледам, че има интерес към темата все още, та реших да питам - какво ползвате за окачване на кабелите на тавана?
При мен мача е свирен вече, но ако пак се наложи да знам.
Аз пробвах едни бели скобички с накрайник като дюбел, дето само се пъхали в дупка... На вид са хубави, но не държат.
Та взех свински опашки с дупка за дюбел. Хващат по две гофрета - малко по-стегнато ми се искаше да е, но ще държат със сигурност.
nikolov333 - майстор
Според мен свинската опашката е добър вариант. Виждал съм и обикновени свински опашки, без дупка от по-широките, директно пробити с видия, а също и сгънати и набити в дупката в бетона с подходящо заострен дървен клин, набит в сгъвката им.
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
...сгънати и набити в дупката в бетона с подходящо заострен дървен клин, набит в сгъвката им...
Да бе, да още малко и ще стигнем го гипса с вестника. :lol:
Що трябва да е трудно като мое да е лесно?
Тези от четвъртия ред - използвам като тези черните - дука в бетона, пъхаш, удряш чопа за да застопори дюбела и вързваш.
Може да хванеш доста кабели с една скоба и държи много здраво.
Също така и третия дюбел от третия ред - черния, той е с дупка за свинска опашка но държи по-слабо от горния.

Изображение

Горния както се продава "разглобен" - има го 6 и 8 мм.

Изображение

:partyman:
P.S.Бах ти таблото, ко гу мислех 8-страници едно да не съм направил ... :?
nikolov333 - майстор
Проблема на повечето от готовите дюбели, е че в зависимост от дебелината и здравината на мазилката и бетона много често изтърват. Та ако дойдат къси обикновено 6см лови. Затова си е най-добре да има избор но като ти се наложи да имаш варианти, понеже повечето модели от снимката трябва да си ги поръчаш от интернет.
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
... понеже повечето модели от снимката трябва да си ги поръчаш от интернет.
Повечето модели от снимката ги има в кварталния магазин дето ми е на 50 метра...
Като ще се занимаваш с такива работи ще трябва и да поддържаш известна наличност.
Не струвам майка си и баща си.
Например тези от последната снимка 8мм - за 10 кинта ще си купиш към 100 броя...
Може би е мааааалко по-скъпо отколкото отделен дюбел и свинска опашка, но определено е по-удобно, лесно, практично...
:partyman:
nikolov333 - майстор
Тя цената не е проблем, а по-скоро зареждането на кварталните магазини и в случая говорим за ремонт в къщи, та ако си купиш от няколко модела по 100бр.после ще ми останат за ремонт на още няколко къщи. Друг въпрос е, че обикновено се оказва, че тези които си купил не стават или не стигат 5-6 бройки..по законите на Мърфи. Аз обикновенно не мога да ги намеря като ми притрябват и си купувам още пак заради същия принцип.. :-D :lol: :lol:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проект на електрическо табло." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: