Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
martolk - специалист
Здравейте,

Моля за напътствие по отношение на свързване на домофонна система с камера. Става дума за новопостроена къща, на която предстои изграждането на въпросната система. При полагането на кабелите съм заложил един пет жилен от къщата до мястото на входната врата. Друг кабел от къщата в момента не може да се изкара, защото е в завършен вид. Идеята ми е да се монтира домофон с камера. За целта съм сигурен, че 5 жила са достатъчни. Въпросът ми е как става свързването на електрическа брава (насрещник)? Повечето домофонни видео системи гледам са с четири жила. Значи ли това, че не ми достигат за ел. бравата или може да се пусне кабел от външния пост (този с камерата) кабел за насрещника? Целта е като звънне някой да го видиш на монитора и да натиснеш бутона да отключиш. Друго което ще е в перспектива е ел. мотор за отваряне с дистанционно на портала. За него ако не бъркам са необходимо само 220 волта или бъркам?
Благодаря предварително!
KingLin - майстор
Принципно ще ти стигнат но конкретно като тръгнеш да си избираш системата гледаш какво иска. За задвижка на вратата ще ти трябва 230.
martolk - специалист
KingLin написа:
Принципно ще ти стигнат но конкретно като тръгнеш да си избираш системата гледаш какво иска. За задвижка на вратата ще ти трябва 230.
Да, знам, че за бравата са 230, но въпросът е от къде се вземат. Ако е от къщата, то 2 жила ще трябва да се отделят за 230 за бравата и остават само 3, които май не са достатъчни за домофон с камера или бъркам нещо?
moimoimoi - майстор
ел.насрещник-а е на 12 волта мисля
ако ще слагаш задвижка за вратата то тя е на 230волта

по две жила пускаш 230 волта- фаза и нула за задвижката
по другите две жила един подобен видеодомофон на който му трябват две жила само http://www.maxtel.bg/dvuprovoden-videod ... -20mc.html

https://www.youtube.com/watch?v=XH8EevFGLBc#t=79.358128

а има и безжични видеодомофони,само им трябва захранване на външното и вътрешното тяло
KingLin - майстор
Mммм 230 по този кабел на който не си уточнил сечението и дължината но предполагам е нещо от рода на 5х0,5 мм2 няма как да ползваш ако слагаш мотори на вратите. Какъв е кабела в крайна сметка?
martolk - специалист
Кабелчето е 5 по 0,75. Сигурно не съм се изразил правилно..., става дума за ел. насрещник. Ако са на 12 волта още по-добре. Тези 12 волта всъщност, от външното тяло ли се взимат или от вътрешното и как става управлението му, посредством друга двойка кабели или на принципа прекъсване на напрежението? Извинявам се ако питам нещо тъпо, но никога не съм се занимавал с контрол на достъпа! Мотори за вратата на този етап, няма да има. Питах в някаква не близка перспектива. За тях (ако им трябват само 220 волта) мога да пусна от бараката, която е в близост.
KingLin - майстор
С 12V се управляват ел. насрещниците. Трябва да има 2 кабелчета от мястото на бравата до бутониерата. Кабела който си пуснал 5х0,75 е достатъчен (стига да не си в някое имение и разстоянието от къщата до портата да е много голямо :) ).
martolk - специалист
KingLin написа:
С 12V се управляват ел. насрещниците. Трябва да има 2 кабелчета от мястото на бравата до бутониерата. Кабела който си пуснал 5х0,75 е достатъчен (стига да не си в някое имение и разстоянието от къщата до портата да е много голямо :) ).
Благодаря за отговора!

Разстоянието е около 35-40 метра и мисля, че няма да има грижи. Извинявай за невежеството, но под "бутонуера" имаш предвид външното или вътрешното тяло?
martolk - специалист
Много благодаря на всички, които внесоха яснота по казуса! Сега нещата са ми далеч по-ясни.

Тема "Свързване на домофонна система с камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: