Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Bobi Arnaudov - специалист
Здравейте колеги. Купих си 3 тонколони за напрежение 110V от тези за фоновото озвучаване за да си направя такова във хола.Тонколоните са с импеданс 6 ома и имат 2 режима на работа - 3 и 6 вата. Въпроса ми е мога ли да ги свържа на усилвател различен от 110 волта като разбира се пресметна номиналният ток на колоните и усилвателя и не го превишавам ? Понеже съм си играл с един диод за 1,5 волта да го пускам на 380 волта през съпротивление, но откъм аудио техниката съм малко бос.

Благодаря предварително :rock:
moimoimoi - майстор
Затруднява ли те да дадеш линк или точен модел на това дето си купил?
тези дето аз съм ползвал имаха един трансформатор който се премахва и тонколоната се ползва с нормален усилвател
Bobi Arnaudov - специалист
https://proaudio.bg/euroshine-csl-623-g ... vgrazhdane

Ето ги колега. С трансформатор са и тези, като намотката е разделена на 2 секции за 3 и 6 вата.

Поздрави
hidrazin - майстор
Просто изхвърляш трансформаторите и свързваш говорителите директно.
Разбира се трябва да се съобразих колко ома ти е изхода на усилвателя.
Сигурно на 50-тина съм изхвърлил трансформаторите...
Но не очаквай нещо като качество.
:partyman:
tzetz009 - специалист
Първо едно "здравей" за "Бо-Битурбото" и няколко питанки !
1. Със светодиод (червен ? ) на 380 V и аз не съм си "играл" . Ако си спечелил в играта без предпазни диоди - рИспект и уважение ! Как успя ? :-D
2. Три високоговорителя (нечетен брой !!! ) как ще ги свържеш към която и да е аудио-система ???
3.Купуваш "нещо" на 6 ома ( 4 са класика , 8 ома се комбинират успоредно ) и после ще пре-пре-смятаме сметки и възможности ако падне товара на 3 ома " к'о ша прайм " ???

Аз съм монтирал за клиент 4 говорителя по 8 ома два по два в паралел . Както ти казаха -махат се трафовете и директни връзки . Предпочетох и навих клиента да са монтирани в ъглите , където ще дават по добър бас , а и "куфарът" на гипсокартона е по здрав . Разбира се винаги има един момент ,когато някой казва - " Я да видим тая музика колко свири " !!! Така че , усилвател повече от 2 по10 ти е много !

:partyman: :partyman: :partyman:
Bobi Arnaudov - специалист
Здравей tzetz009 ще се опитам да ти отговарям подред :D
1. Диодчето беше от тези сините /на времето бяха много вървежни да се слагат по колите/. Свързах си диода към батерия 1,5 волта и с мултицет му замерих тока и сметнах какво съпротивление ще ми трябва ако увелича волтажа 230 пъти приблизително. Сложих му нужното съпротивление и го вързах към 2 от проводниците :D Това си беше просто за тест, а и си нямах друга работа като цяло
2. Към тези 3 има още 2 които няма да са вградени и са също със 6 ома съпротивление. Тоест една от тези 3, които купих ще играе ролята на център, а другите ще играят роля респективно на лява и дясна предна и лява и дясна задна. Ще търся такъв 5 канален усилвател или плеър, в краен сметка ще взема някой 4 омов, ще загубя малко от мощността и един ден като ми кипне ще търся същите размери тонколони за да ги заменя :D
3. Последното изречение от т.2 май си беше баш за т.3 :D

Относно я да видим тази музика колко свири няма да се надупва като цяло, понеже мисля да си взема качествена "уредба" за стаята където ще посрещам гости. Забравих да спомена, че фоновата музика с 5-те тонколони е за стая 13 квадрата, тоест в нея ще си пия кафето сутрин или ще си бича на синтезатора или клавира :-D
tzetz009 - специалист
Ще слагаш " център " на тавана ? Не е зуе ! Т'ва музикантите без "център" неможете !

:partyman: :partyman: :partyman:
zz_stefanov - майстор
Bobi Arnaudov написа:
Здравей tzetz009 ще се опитам да ти отговарям подред :D
...... Забравих да спомена, че фоновата музика с 5-те тонколони е за стая 13 квадрата, тоест в нея ще си пия кафето сутрин или ще си бича на синтезатора или клавира :-D
.... а кучето на съседа ще вие жално. Голяма идилия :cool:
тези говорители най ги виждам за озвучаване на тоалетни и коридори. За в къщи не бих сложил защото при тях не е ясно какво ще се получи като акустика.
sstefanov - майстор
Напротив - много е ясно какво ще се получи: :toimonster:
tzetz009 - специалист
Единственото , което не харесвам на тези говорители е , че имат само едно (1 !!! ) ребро на хартиената мембрана . Колкото да не е без хич . Правете си изводи за басите сами :-D !!! Изнамерих една от опаковките на тези които съм слагал , но няма : име на модел , държава производител , гар. карта . Мога да постна снимки на опаковката , ако ще Ви е полезно . Иначе ТТ данните са : мощност 10W , чувствителност 90 db , честотна лента 90-16000 Hz , диаметър 225 mm , височина 92 mm , тегло 0,92 kg . Купувани са в Русе , но цената ( е точно това Ви интересуваше ) не си я спомням .

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Тонколони 110V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: