Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
SongBird - специалист
Никел кадмий 14.4V батерията на винтоверта ми умря и искам да направ 4 в серия Li-Ion батерия. Останалите работи съм ги измислил, но се оказа, че още в самото начало имам проблем, а именно в свързването на батерии. Проблема ми е, че нямам апарат за заваряване, а не искам да запоявам по батериите. Първоначалния план беше да взема една такава 4S кутийка и да ги сложа вътре, но като пристигнаха нещо взех да се чудя - много афиф ми се виждат тия пружинки.

По този повод да питам, може ли да предложите някаква система за свързване на 18650 батерии - без поене и заваряване - дето да държи хубава връзка (примерно 20 ампера, без проблеми). Нещо от тоя тип, VRUZEND DIY Battery Kit, но по-евтино (хмм, то това май не е скъпо, дали не си отговорих сам). Или пък някаква друга система ако ви хрумва.

Поздрави!
hidrazin - майстор
Заваряване или запояване.
:partyman:
bat_danio - специалист
Заянеси да ти ги заварят в някои сервиз където разполагат с апарат..с запояване може да ги скапеш може и не ако се внимава и се действа бързо.
Bobi Arnaudov - специалист
Ако ще запояваш батерии използвай флюс, че аз един път запоявах без флюс едно че стана т.нар. "студена спойка" на една от батериите, ами й се цензура мамата :axe:
petromaniq - специалист
Ползвай преобрузател на ръжда, поялник 100W, калайдисани предварително шини и за секунда-2 спойката е готова - иначе рискуваш вътрешната изолация на елемента да се наруши и става страшно.
plamen6703 - майстор
Преобразовател на ръжда в този случай може да използва, ако е решил да прави упражнения за луди.
BlackBox - специалист
plamen6703 написа:
Преобразовател на ръжда в този случай може да използва, ако е решил да прави упражнения за луди.
Преобразувател на ръжда се използва, ако искаш да имаш скапана батерия след известно време.
Това е фосфорна киселина и яде, освен ако не се измие спойката и около нея след това с разтвор на основа като сода бикарбонат. Много ги разбираш, като правиш батерии на хората, явно умират след 2 месеца, та така си умрял от глад и си го закъсал, че сереш форума по цял ден с постове хората да си търсят майстор дори да си избършат дупето.

Тема "4S Li-Ion батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: