• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
aliensa - напреднал
Здравейте
Забелязах преди няколко дни че по тръбите на климатика има вода и лед , прикачвам снимка , ще съм благодарен за съвет дали е нормално

Благодаря

Прикачен файл

20273511_1594544043902808_1341920989_o (1).jpg
alabal - специалист
Подобно нещо става когато замине фреона.
Извикай техници да проверят за течове и да го напълнят.
aliensa - напреднал
Благодаря за отговора , да попитам само ако няма фреон защо прави лед и духа студено ?
plamen6703 - майстор
aliensa написа:
Благодаря за отговора , да попитам само ако няма фреон защо прави лед и духа студено ?
Огледай да видиш какво тече от тръбата за изтичане на конденза, може да има някаква изненада, а може и да няма :wink:
валкиса - специалист
Измий си вътрешното тяло ,и филтрите също.
aliensa - напреднал
от тръбата капе вода , каква трябва да е изненадата или по-дорбе да не знам иначе няма да е изненада :)
plamen6703 - майстор
aliensa написа:
от тръбата капе вода , каква трябва да е изненадата или по-дорбе да не знам иначе няма да е изненада :)
Не ми се вярва да се изненадаш, ако разбереш, че има вероятност за дефект :) Виж водата да не е мазна и ако е мазна е добре да се огледаш за сервиз за климатици... Сега в големите жеги никой не ги търси за работа и сигурно ще отговорят веднага на заявката :wink:
zdravcho - специалист
aliensa написа:
Благодаря за отговора , да попитам само ако няма фреон защо прави лед и духа студено ?
Защото все още има фреон, но по-малко от необходимото. Когато намалее съвсем, или нищо не остане тогава вече няма да прави ни топло, ни студено. За компресора не е добре да работи без фреон и за да не се стига до там потърси свестен техник да го погледне да види намалял фреон ли е причината за замръзването на тръбите, и ако да от къде го губи.
ig_ivanov - специалист
plamen6703 написа:
Сега в големите жеги никой не ги търси за работа и сигурно ще отговорят веднага на заявката :wink:
Точно обраното е- имат най-много работа точно в жегите и в големите студове.

По темата- най-напред трябва да се проверят и почистят филтрите на климатика (обикновено почти не им се обръща внимание), след което да се види и пИтата на вътрешното тяло дали не е задръстена. Чак след тези действия, ако проблема остане, е за сервиз- както казаха по-горе- за фреон е.
radius - майстор
ig_ivanov написа:
plamen6703 написа:
Сега в големите жеги никой не ги търси за работа и сигурно ще отговорят веднага на заявката :wink:
Точно обраното е- имат най-много работа точно в жегите и в големите студове.
Това беше неприкрита ирония.
  • 1
  • 2

Тема "лед и вода по тръбите на климатика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: