• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
roonron - помощник
Здравейте, забелязах че компресора на хладиника не изключва. Беше на 4-та степен, след това го намалих на 2-ра и изключи, но след това компресора работи по около 1-2 часа, като гърба на хладилника е в скреж(както в камерата така и в хладилната част). Ще съм ви благодарен, ако ми споделите от какво може да се получава това. Хладилника е Indesit RAA 24
plamen6703 - майстор
roonron написа:
Здравейте, забелязах че компресора на хладиника не изключва. Беше на 4-та степен, след това го намалих на 2-ра и изключи, но след това компресора работи по около 1-2 часа, като гърба на хладилника е в скреж(както в камерата така и в хладилната част). Ще съм ви благодарен, ако ми споделите от какво може да се получава това. Хладилника е Indesit RAA 24
Като за начало изключи хладилника от мрежата, отвори го да се разтопи леда, почисти го, подсуши го и отново го включи в мрежата, като провериш дали хубаво си затворил вратата на хладилника. Като тръгне да работи следи какво се случва с хладилника и сподели резултата. Има вероятност да минеш само с това, но ако положението пак е същото, следващият вариант е посещение на хладилен техник за диагностика и евентуален ремонт :partyman:
roonron - помощник
Ами аз го включих преди 3 дни до преди това не е работил около 2 месеца
petromaniq - специалист
Терморелето! Провери цъка ли?
plamen6703 - майстор
roonron написа:
Ами аз го включих преди 3 дни до преди това не е работил около 2 месеца
Това е, което можеш да направиш самостоятелно и без необходимата подготовка за ремонт на хладилник. Повикай хладилен техник да провери за какво става дума и да ти даде оферта за ремонта на хладилника.
BlackBox - специалист
plamen6703 написа:
Повикай хладилен техник да провери за какво става дума и да ти даде оферта за ремонта на хладилника.
Абе ти просто ли си досаден трол, защото са те били като малък или си се родил сбъркан?
Хладилникът има 5 елемента на кръст. И щом работи - изглежда има фреон, значи има проблем с термостата.
Препоръчвам ти да си извикаш неврохирург да ти оправи проблема в главата!
Форумът се казва НАПРАВИ САМ. Прочети му името! Не си добре дошъл с малоумните си съвети да викат техник, които ги пишеш във всяка тема!!
Keresteliev - специалист
plamen6703 написа:
..... Повикай хладилен техник да провери за какво става дума и да ти даде оферта за ремонта на хладилника.
Наистина ли мислиш, че питащият е малоумник, който не знае, че трябва да извика хладилен техник, а не примерно шивач?

Що за съвети са тези - извикай специалист!

п.п. Започвам да си мисля, че на някой им плащат за бройки постове! (без милиграм съдържание) :sad:
roonron - помощник
И аз помислих, че е възможно да е от термостата, какъв ще ми препоръчате да взема или пък как да проверя този, защото когато е на степен 2 или по-малка изключва но след 1-2 часа
plamen6703 - майстор
roonron написа:
И аз помислих, че е възможно да е от термостата, какъв ще ми препоръчате да взема или пък как да проверя този, защото когато е на степен 2 или по-малка изключва но след 1-2 часа
Като изключи след 1-2 часа след това включва ли сам...какво се случва след като изключи хладилника?
Chefo77 - майстор
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... 8kqvrfu0n3

Само трябва да разбереш какъв е твоят термостат. По спомен съм сменял такова нещо на Гореньето на нашите, което означава, че не е било сложно :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Въпрос за хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: