• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
petromaniq, нямаш си на идеята колко съм те уважавал и ценял мненията ти! Какво ти става, че ми се нахвърляш? СПОДЕЛЯМ!
plamen6703 написа:
В хладилника се намира осезателят на термостата.
И не се наблюдава температурата на фризерната част. При мен като беснееше компресорът, във фризера слизаше до -35ºС - ненормално за тези хладилници.
Не разбирам защо направихте такъв проблем от споделен от мен извод. Като ви чета май никой от вас не му се е случвало, не се е замислял или ... не знам. Държа някой да напише: "При мен проблемът беше точно термостата. Като го смених и всичко се оправи". Да ви кажа какви проблеми имах точно с новите термостати. Купувам, сменявам. Няма разлика. Правя рекламация. Ядове ... Пак го сменявам с нов. Пак проблеми при рекламацията. На най-новия правя предварителни тестове (веднъж размотан осезателя и ... оди у лево). Крокодилчета, тънки жички, в хладилника и мултицета отвън показва включване/изключване. Е, ядец! Работи си в норми. Монтирам и съответно - пак ядец - хладилника си кара, както и преди :shock: Та затова го споделих. Пък, който е Тома Неверни - да стъпва в стъпките ми! Но това, че ме оплюхте като последния профан ... ми бъдете здрави :)
DMN - майстор
Все пак да си завърша опита с моя подобен на автора хладилник - 47 минути работи, 43 минути почива, това без да се отваря хладилника, при околна температура 31-32 градуса. Другите данни за него са по-напред в темата.
Автора, ако може да си прави изводите.
:partyman:
Новоселски, не се къхъри, извади си нещо студено от хладилника :) .
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Слушам! Отивам веднага! :partyman:
lov - майстор
А иначе може и да си попаднал на калпави термостати. Кога се занимавах с такава техника имаше една партида дето си сменяше собствениците и не знаеш на какво ще попаднеш. Явно някой беше набарал бракувани и ги е шитнал на бързо на лакомите търгаши. Два с еднакви дефекта нямаше. Един не мери вярно друг с голям хистерезис и както при тебе стане минусова температурата и чак тогава изключи. после чака да стане плюсова и те така.
Отделно много е важно да е монтиран на правилното място и да си има необходимия контакт.
И не се нахвърляме на тебе. Яд ме е на такива сладури като твоя хладилен техник дето ти е втълпил някакви глупости. То на него не му е ясно какво става и за да намери някакво обяснение на некадърността си плещи глупости.
Повярвай ми аз се захванах с хладилници точно заради един такъв идиот преди 30 години. Тогава нямаше ни интернет ами дори и книжки в библиотеката да прочетеш поне нещо си. Пък аз се осмелих да отворя херметичен компресор да го пренавия заваря и сложа от ново. И на всичкото от горе да работи. :) Тогава в тези времена това беше като богохулство сред хладилните майстори. Но попаднах и на човек разбиращ който успя на бързо да ме ограмоти и да ми покаже че нещата не са толкова сложни. Щото то не е някаква друга машина да я отвориш и погледнеш от вътре. Освен да измериш токовете на компресора най много един манометър да закачиш и да видиш наляганията. А да намериш филтри фреон и масло си беше почти немислимо. Тогава този занаят беше потънал в пълна секретност. :lol: Чакаш по половин година да ти ремонтират хладилника. А да запоиш пък пробит алуминиев изпарител беше нечувано. Е аз го правех и то с кеф. И се сещай защо. :-D
Hoвoceлckи - майстор
Мислех, че сме приключили тази тема ...
Знам, че изпитваш неистова необходимост да се хвалиш. Някога си се преборил с отписан хладилник и днес си шаман на съвременната хладилна техника? Колко точно броя си отремонтирал всъщност? Знаем, че си правил много работи и си профи във всички области. А си вишист, пенсионер от пожарната, доста време вече. Някои работи явно си ги работил в други животи?
Виж сега, хвали си се щом изпитваш нужда и смяташ, че всички ти вярват безусловно, но недей да плюеш по непознати на теб професионалисти! Не четеш ли наред или се правиш , че не си забелязал много мои въпроси? Да беше отговорил на тях, вместо да ми обясняваш как ти си най-добрия, а моя майстор е профан, мързелив и лъжец! И не подвеждай хората с "калпави термостати"! Не са ми непознати тези приказки. Пише ги на много места в нета. Затова и се включих в тази нема - да подскажа да се хвърли един поглед, преди - доста нерви, губене на време и пари на вятъра.
Някога, в техникума още, ремонтирах телевизори. Даскалът ни нахъсваше, а и си беше престиж да се пребориш с най-скапания. Бях станал доста добър ... тогава. После от дъжд на вятър съм се занимавал, колкото да си начеша крастата. Някъде да съм се включвал в дебати за телевизионни ремонти? Не, че не ги следя ...
За мен тази тема приключи. Повече няма да влизам тук.
lov - майстор
Явно на теб ти е в кръвта да се заяждаш. Никога не съм бил пожарникар и никъде не съм писал че съм се занимавал професионално с хладилници. Обясних ти защо като на човек защо съм се захванал тогава. Да от зор и най вече от спортна злоба. И то с такива отписани като от твоя майстор. Па колко са не съм ги броил а този първия дето съм се учил на него до скоро все още се ползваше но за съжаление годините и износването на компресора си казаха думата.
Няколко човека ти казаха в темата причината но ти си знаеш своето и никога не възприемаш останалите мнения.
И за хвалбата не знам кой се хвали. Не разбрах защо домъкна в темата и телевизорите.
BlackBox - специалист
Аз имам един въпрос! Имам фризер, на който му е изтекъл фреона! Искам да разбера къде е пробива!
Мога да го закарам, за да го заредят с фреон, но няма да си направят труда да търсят пробива, сигурен съм!
Да наливам в буре без дъно няма нужда.
Историята е следната..Фризерът работи без проблеми! Не работи година и половина! Пускам го, компресора работи, опитва се да охлади, но почти няма резултат от работата на компресора, което означава че фреонът почти го е напуснал!
Не искам да го хвърлям! Взех си друг фризер за 350лв нов, а зареждането ще отиде към 80. Ако не намеря пробива в системата и само сипвам фреон, то ще ми излезе колкото още един нов!
hidrazin - майстор
BlackBox написа:
Имам фризер, на който му е изтекъл фреона! Искам да разбера къде е пробива!
:-D Има уредчета със сензори за откриване течове на фреон но ти няма да си купиш. Пропускам ги.
Като за теб - спрейче. Ти си падаш по спрейчетата ... :lol:
Пяна за откриване на пропуски на фреон REFCO
Става и с "горелка" но няма да те открехвам я...
:partyman:
BlackBox - специалист
hidrazin написа:
Става и с "горелка" но няма да те открехвам я...
Сподели?
Junak - майстор
Абе пламъка ще позеленее, ама няма да разбереш защо :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Въпрос за хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: