• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Фреона не може да надуе директно изолацията особено пък в случая с хладилника на Hoвoceлckи.
То трябва там в мястото на подуването да се е поучила огромна дупка в изпарителя и то изведнъж.
И па не е сигурно дали ще се подуе - по-скоро не.
Подуване само от лед...
:partyman:
P.S. Hoвoceлckи, не се връзвай много на това с какво те е "къпал" любимият ти хладилен техник...
lov - майстор
Разгледай внимателно какво представлява един изпарител.Това са два листа алуминиева ламарина на които предварително са щамповани каналите през които да върви фреона. Като след това са заварени един към друг и всъщност тези каналчета стават вече тръбички.При тези малко размери нищо че ламарината е много тънка трябва огромно налягане за да скъса тези заварки и да се раздуе в някой участък ламарината. И пак казвам огромно което монтирания там компесор няма никакъв шанс да вдигне нито дори фреона да се разшири от нагряване.
Принципно са прави че почне ли някъде да замръзва в изолацията оправянето е много трудно или поне никой сервизен техник няма да се хване защото иска рязане кърпене и вече се губи и външния вид ако не може да се направи от задната страна. На по старите модели това беше лесно защото са със капак от задната страна а сега всичко се събира и се налива с пяна и после само едно фолио и толкова. Изцедено от материали от всякъде.
И другото влиза ли вода вътре то вероятно са влезли и някакви соли от продукти и те са смърта за алуминия защото почва веднага корозия.
А иначе фреона е толкова малко в един хладилник че дупчица по малка от кърфица и докато се усетиш е изтекъл. А има ли микропропуски то те се виждат лесно защото мястото е омазнено защото с фреона колкото и да е малко върви известно количество масло но то остава там за разлика от фреона който мигновенно се изпарява. При частични изпускания основния признак е не равномерното заскрежаване по изпарителя. Заскрежава само в зоната на тръбите. Изключвам момента когато има нагревател около вратите защото там няма изпарител.
А тези новите тъй като изпарителя е скрит зад пластмасата и както казах всичко е залято с пяна не подлежат на никакви ремонти.
petromaniq - специалист
Въздържах се в предният си пост да спомена, че заледеният конденз-евентуално теч на вода при цялостно размразяване на хладилника и последстало пускане не е причина за надуване. Ако е от фреон то по ще му е лесно да излети през вратичката на камерата, отколкото да надува ламарини.
DMN - майстор
roonron написа:
Здравейте, забелязах че компресора на хладиника не изключва. Беше на 4-та степен, след това го намалих на 2-ра и изключи, но след това компресора работи по около 1-2 часа, като гърба на хладилника е в скреж(както в камерата така и в хладилната част). Ще съм ви благодарен, ако ми споделите от какво може да се получава това. Хладилника е Indesit RAA 24
roonron написа:
Ами аз го включих преди 3 дни до преди това не е работил около 2 месеца
А преди 2 месеца явно хладилника ти е бил доста пълен( :supz: ) или е работил за друг стопанин, та не си забелязал, че когато компресора работи, след няколко минути гърба(вътре в хладилника) се заледява/заскрежава, и това е съвсем нормално за този вид хладилници. :) .
Номера с термометъра, както се спомена вече е най-удачен и според мен. Измерваш температурата вътре в камерата(отделението на хладилника с горната врата), измерваш и температурата в отделението на хладилната част( вътре зад затворената долна врата).
Според мен - нищо му няма на хладилника.
Какво/колко място има зад хладилника? Къде е сложен? Има ли други неща плътно до него?
Последна промяна от DMN на вт юли 25, 2017 1:12 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Следил съм с термометър. Поддържа около и под нулата, но компресорът се побърква от работа.
Няма камера. Подува се пласмасовата вътрешна задна стена, в областта на изпарителя.
Май накрая ще кажете, че издуването всъщност може да е симптом на теч, който при съвременните хладилници не се ремонтира? Е, някои, с по няколко десни ръце, го могат ... на приказка :wink: Или ще кажат на каква цена биха го направили?
За точната технология на подуването не претендирам. Казах, че то е следствие от теч на фреон. Струва ми се, последният се изпарява в свободно състояние при стайна температура? С отнемане на топлина? Даже интензивно? Защо да не се получи дебело заскрежаване във въпросната област? То си се получава и вътре в шкафа.
Относно технологията ми беше казано, че при работещ компресор течът е значително по-малък (даже може да липсва точно поради заледяване в областта - като затапено от леда). Питам: кога е по-високо налягането на фреона в изпарителя - при работещ или при неработещ компресор?
petromaniq - специалист
Новоселски, ще ти кажа че нямаш място в дискусията в тази тема. Авторът говори за двукамерен хладилник, а ти се "издуваш отзад". Ами няма камера... филми ме може да се снимат :lol: . А зннаеш ли средно колко mL фреон има в домашен ладилник - около~150-250. Ти говориш или познатия, :-D че ако се освободи изведнъж хладилника ще полети... направо "Ловци на митове". А да ти кажа... при неработещ хладилник налягането е равно, както в изпарителя, така и в кондензатора че и в компресора - при това е в нормално газообразно състояние - то няма как иначе, няма кой да го втечни в картера на комресора - е има разширителен съд, тъй като работната система не може да побере всичкият необходим обем газообразен фреон за нормалната работа. Казва се че фреонът е работен агент, демек трябва да го манипулираш за да стане "машина за студ" и обратно.
Последна промяна от petromaniq на вт юли 25, 2017 2:19 pm, променено общо 3 пъти.
plamen6703 - майстор
Нека участва, купона си заслужава :lol:
Положението е като цял ден да обясняваш на някой как работи вятърната мелница и накрая само едно нещо да не е разбрал, къде стои огнярът, който хвърля въглищата :lol:
Автора на темата би трябвало вече да се е убедил /а може да му трябва по-дълго време/, че най-трудно се ремонтира здрав хладилник :-D
Продължили с опитите може и да успее да се сдобие с неработещ хладилник :-D
petromaniq - специалист
Нее с другарска помош >"Развали сам" Съвети, като да дупчиш хладилника да търсиш вода, че да има после какво да херметизираш след като разбереш, че водата е на чешмата.
Hoвoceлckи - майстор
Това е хладилника на питащия.
Прикачен файл:
INDESIT RAA 24.jpg
INDESIT RAA 24.jpg (89.27 KиБ) Видяна 2839 пъти
[/url]


Това е моят бивш:
Изображение

Не си ли приличат? Какво значение има как го нарича питащия - нали съм го разбрал? Който не е - да внимава повече :wink:

Това е издуването:
Прикачен файл:
хладилникът не изключва.jpg
Който разбрал - разбрал :)

petromaniq написа:
А да ти кажа... при неработещ хладилник налягането е равно, както в изпарителя, така и в кондензатора че и в компресора ...
hladilnici.info написа:
Докато фреонът преминава през изпарителя той кипи, като поглъща топлината от въздуха в хладилника. Топлината от хладилника се пренася от намиращият се вече в газообразно състояние фреон. Цикълът на охлаждане на хладилника вече е започнал. За да бъде завършен, трябва да се случат три неща:
Топлината в парата трябва да бъде изпусната
Парата трябва отново да премине в течност, за да може да се използва повторно
Течността трябва да бъде върната в началната точка на цикъла на охлаждане
Тези функции се изпълняват от компресора и кондензатора.
Компресорът изпомпва газообразния фреон - който съдържа специфичната или скритата топлина от изпарителя

Не съм съвсем сигурен, че при неизпомващ компресор налягането на кипящия (погълнал стайна температура) фреон е същото. Не знам защо petromaniq реши, че нямам представа колко фреон има в един хладилник :? Количеството и видът му ги има го в документацията на всеки хладилник, а и писах, че доста съм попрочел покрай ядовете с моя.
petromaniq написа:
Ти говориш или познатия, :-D че ако се освободи изведнъж хладилника ще полети... направо "Ловци на митове".
Това пък какво беше?
lov - майстор
Ма верно ли бе Новоселски твоя изпарител бил пласмасов. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Въпрос за хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: