• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Това пък сега защо :shock: къде го видя?
DMN - майстор
Новоселски споделя нещата така, както са се получили при него. Какво лошо има? И естествено като мислещ човек се опитва да анализира нещата, както правим и ние...
Hoвoceлckи написа:
Следил съм с термометър. Поддържа около и под нулата, но компресорът се побърква от работа.
Ама това предполагам е в хладилната част(не в горната фризерна), а според мен такива температури под нулата там не са нормални, интересно колко е била температурата във фризерната част в този момент, и на коя степен е бил терморегулатора, стайната температура също би била интересна :? .
Аз също имам подобен хладилник RA 25 EU. В момента при околна температура 32 градуса и 3-та степен от общо 5 на хладилника, в хладилната част на най-долния рафт поддържа температура 5
градуса.
Във фризерната(горна) част измервам в момента, ще пиша след 15 минути колко е.
П.П. Минус 22 градуса е във фризерната част.
kozl - майстор
Аве коги хладилнико е с камера и с едан компресор, сондата на термостата де се намира в камерата или в хладилната част. :?
И как става регулирането на температурата в камерата и в хладилната част.
Аз се запознах с моят хладилник, ама той е система "No frost" и охлаждането е вентилация със студен въздух.
lov - майстор
Може и да е с два термостата както са по качествените изпълнения. :)

Hoвoceлckи написа:
Това пък сега защо :shock: къде го видя?
Е ти от майтап не разбираш ли? :-D
DMN - майстор
kozl написа:
сондата на термостата де се намира в камерата или в хладилната част.
Ми ха де, тоз въпрос и аз съм си го задавал :? . Ако има някой актуален сервизен хладилен техник тука, при добро желание всичко ще си каже, ама...
lov написа:
Може и да е с два термостата както са по качествените изпълнения.
Два термостата на един компресор - как се "разбират" :?. Предполагам, който първи "докопа" зададената висока температура, той включва компресора :shock: . Ама какво става, ако булката често отваря вратата на хладилната част? Така тя се затопля и термостата регулиращ тази температура включва компресора, а тази на фризерната част набрала студ го изкючва. Естествено, ако двата термурегулатора са свързани паралелно, компресора ще работи от този термостат, който е в положение "ВКЛ". Което май обезмисля термосатата във фризерната част(предполага се, че тя по-рядко се отваря) и би следвало в този случай да набере доста студ.
:?
А може и някакъв механичен "вентил" да има, който да регулира дебита(студопроизводителността) в двете части на хладилника.
Последна промяна от DMN на вт юли 25, 2017 7:52 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Има хладилници с два термостата, единият управлява компресора /осезателят е във "фризера/, другият термостат /хладилната част/ управлява магнет вентил... но в случая това не касае въпроса с този хладилник...
DMN - майстор
plamen6703 написа:
но в случая това не касае въпроса с този хладилник...
Е къде му е осезателя на този хладилник? Във фризерната част ли?
plamen6703 - майстор
В хладилника се намира осезателят на термостата.
DMN - майстор
Така, за автора на темата, в момента засякох работата на компресора на моя хладилник, за който по-напред описах някои неща. При вдигане на температурата във фризерната част до минус 16 градуса, компресора включи и работи 47 минути без да спира. В момента чакам да видя колко ще е паузата/почивката и пак ще пиша, освен ако не изтърва момента на включването :-D .
plamen6703 написа:
В хладилника се намира осезателят на термостата.
То в хладилника е ясно, че се намира, нали и темата е "Въпрос за хладилник".
Дръжте си ги тайните за вас, щом са ви толкова скъпи...
petromaniq - специалист
Я да отговоря сега на Новоселски....какво разбира той под неработещ хладилник? А знае ли какво става при секундно прекъсване на тока? Компесора не може да превърти тъй като втечнения фреон дава откат, натиска клапаните и сработва защитата по претоварване, спира му тока за достатъчно време да се изпари фреона в изпарителя. Смятам че обясних в какво състояние е фреона в неработещ хладиник и в спрял да работи. :-D
Последна промяна от petromaniq на вт юли 25, 2017 8:49 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Въпрос за хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: