• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kenzo - помощник
Имам следният проблем.
Купих си лед лунички, купих си фасонки свързах ги към старият трансформатор не светнаха.
Купх нов трансформатор https://www.masterhaus.bg/bg/product/18 ... -lampi-mdp
Имам три лунички по 5W закачени към него, преди транасформатора има ток, а след него луничките не светят. Вече се чудя да са изгорели новите лунички ли, но те са на два дена в магазина ги пробвах, а изведъж всичките да изгорят е странно.
zdravcho - специалист
Може да е малко малоумен въпроса, но ситуации всякакви, та новите светодиодни лунички за какво напрежение са 12 или 230V?
kenzo написа:
преди транасформатора има ток
сигурен ли си, а след него провери ли?
zdravcho - специалист
Добре. А
kenzo написа:
преди транасформатора има ток
как го установи? А провери ли и на изхода на "трансформатора" дали има необходимото напрежение? Може и в свързването да е проблема.
kenzo - помощник
На входа, че има напрежение го установих много лесно с крушка на 220V, която светна. На изхода освен крушка на 12V как мога да проверя
zdravcho - специалист
С мултицет примерно, ама щом питаш по-добре извикай някой който разбира и знае какво прави
kenzo - помощник
да понеже нямам мултицет.
velas - специалист
На някои лунички трябва да се спази + и -.
kenzo - помощник
И аз си мислех за + и -, за това ги въртях, но без успех
moimoimoi - майстор
а това дето ми казваш трансформатор какъв тип е ? електронен или с магнитопровод?
ако е електронен му трябва минимална мощност за да заработи,отделно той е за 12 волта променливо напрежение и не е подходящ за лед лунички
за тях си има други захранвания
  • 1
  • 2

Тема "Замяна на халогинни лунички и лед лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: