Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kondor1 - специалист
Имаме една лампа, която свети вечер, но редовно отстава включена по цял ден. Има прости детектори за движение, които се навиват във фасунга и към тях се навива лампа. Но същото нещо няма как да стане за датчик за светлина, защото самата лампа ще го лъже, че е светло. Има ли измислено нещо универсално и евтино от тоя тип - може би с изнесен датчик с 2-3м кабелче докато стигне неосветено място. Другият вариант е таймер в ключа, но ще струва колкото изхабения ток за 1-2г, че и повече. Лампата е 8-10W, но ме дразни да свети за нищо.
plamen6703 - майстор
Ако имаш останал от смяната на електромерите стар часовник за дневна/нощна тарифа... може да свържеш лампата през него и да я управляваш по твой план.
hidrazin - майстор
Kondor1 написа:
....Има ли измислено нещо универсално и евтино от тоя тип - може би с изнесен датчик с 2-3м кабелче докато стигне неосветено място....
Евтино фотореле
:partyman:
lov - майстор
Дори и простите датчици за движение си имат логика която отчита че лампата е включена и няма как да се лъже че му е светло. Ползвал съм точно такива дето се навиват във фасунга и си работят но имат други дертове. кат има стане много жега и почват да включват самоволно. Бях го сложил в една гаражна клетка и лятото като я напече и се включваше сам.

Тема "Външна лампа със сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: