Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Привет, в средата на ремонт сме и ни трябва ел. техник, който да премести един ключ и да оправи още 2-3 неща. Благодаря предварително :)
hidrazin - майстор
ТУК
Форума е "Направи си сам" а не намери ми "майстор" или "направи ми това-онова"... :-D
:partyman:
lyubohar - майстор
Ей,няма угодия.
Когато някой попита как да си оправи сам нещо-отивай на майстор.
Когато пита за майстор-това е направи си сам.
:lol:

:partyman:
martolk - специалист
Извинявам се предварително за офтопика! Във все повече теми се убеждавам, че форума се превръща в "намери си майстор". Нормално е човека да е объркан... :)
ПП. Предполагам вече са го налазили на лични с конкретни предложения.
krasi92 - майстор
Едва ли налазването е голямо за един ключ и още 2-3 неща.
MamaMy - майстор
lyubohar написа:
Ей,няма угодия.
Когато някой попита как да си оправи сам нещо-отивай на майстор.
Когато пита за майстор-това е направи си сам.
:lol: :partyman:
martolk написа:
Извинявам се предварително за офтопика! Във все повече теми се убеждавам, че форума се превръща в "намери си майстор". Нормално е човека да е объркан... :)
ПП. Предполагам вече са го налазили на лични с конкретни предложения.
Явно малко четете въпросите на ново регистрираните. Повечето бъркат форума с "Поправи си сам" което съвсем не е "Направи си сам". На 99% от питащите се пък форумът им звучи като "Направете ми сам". На 100% от питащите под въпроса е познатия блондински въпрос "Няма значение кой ще го направи, но трябва да е веднага, евтино до безплатно и по много от всичко" :-D
Очаквам въпрос "Как да се поправя сам" :lol:
martolk - специалист
За това си прав, колега. Доста странни въпроси и молби се виждат. Някои от тях са написани на не бих казал чужд език, но със сигурност не е точно български. Така или иначе целта на подобни онлайн публични пространства е взаимопомощ. Дали ще е със съвет, някакво напътсвие, готово решение или дори физическа помощ - всеки сам решава. Не е нормално, обаче някой, които знае или си мисли, че знае нещо повече от другия, да обижда и/или да се държи саркастично. Най-логично е този, който не иска или не може да помага, просто да не посещава или поне да не пише тук.

ПП. Има и доста знаещи хора, които се включват в дискусии без каквато и да била користна цел.
MamaMy - майстор
Този който разбира и наистина е склонен да помага, преценява по въпроса на питащия нивото на неговите възможности и специално в електротехниката му запазва живота като го праща на специалист. Ако е достатъчно търпелив и не му е писнало вече, отговаря още един два пъти за да предпази питащия и от разни троловски съвети, но на много хора морето им е до коленете. Ръгат и където трябва и където не трябва.
Сега ако някой реши да си разбие главата в стената няма кой да го спре, но като го видиш такова говедо и да започнеш да му смяташ правилния ъгъл за по-добър ефект е малко садистично. Естествено хора незапознати с проблемите и горе долу от интелектуалното нивото на питащите, скачат като опърлени по газа като видят предпазващи отговори и веднага тръгват с рогите напред да преборят вятърната мелница. На питащия, а и на отговарящия им се вдига ку.. кръвното де и заебават темата. Появява се предния питащ тъпотии който е бил отсвирен по съвсем различен въпрос, но със същата интелектуална съдържателност. Той е убеден, че всички са му длъжни. И понеже някъде някой си бил свършил работа по форумите, а на него никой не иска да му помага почва той да ръси мозък. Накрая завършва с клишето за американските, руските и българските форуми.
Моля ако някой се познае в горния сценарии и се почувства лично засегнат, да знае, че не съм имал точно него предвид. Сценария е творческа измислица и съответно героите са измислени. Няма нужда от още мутри :-D
Последна промяна от MamaMy на пет авг 11, 2017 3:08 pm, променено общо 1 път.

Тема "Препоръчайте ми ел. техник за София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: