• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
Това е форум "Направи си сам", а не форум за професионалисти все пак.
Аве хора Вие верно като нямате желание да помагате изобщо защо се включвате по темата. Аз не съм ИДЕОТ. Наясно съм с някои основни правила във физиката. Единствено moimoimoi се включи със смислено мнение. А останалите "големи електротехници" ако посмеят да ми държат такъв тон в дома ми ще ги изкарам с ритници навън!
Та на темата - наистина щифтовете са оксидирани. контакта е правилно занулен, както бях написал преди това. Нагорели контакти не оставям, все пак безопасността на семейството ми е приоритет. Проверих таблото в действителност открих доста нагорели кабели там които имат допир с керамичната основа на главния бушон. Възнамерявам да подменя таблото, което ще извърши квалифициран специалист, който си харесва работата, а не както повечето от вас съфорумци на които им е криво че са живи изобщо.
muhala - майстор
Стягай здраво всички нули по кутии, табло и контакти!
Казваш, че апартамента е старо строителство. Провери дали няма положени тръби в стените по които вървят ПКИ (проводник с каучокова изолация). Ако е така, доста лесно ще си подмениш кабелите.
Провери дали нямаш бушон, който да прекъсва нулата! Ако има го шунтирай!
lov - майстор
Хич не ми е криво че съм жив още ма щом тъй си решил така да е. Реално работата по измерване от квалифициран специалист ще му отнеме 15-20 минути и ще ти каже какъв е проблема. Че даже може и да го отстрани.
А пък щом е старо строителство може да се окаже че кучето е заровено дори извън твоя апартамент. Ма явно обичаш да си наритваш ''квалифицираните електротехници'' и за това си на този хал. Честно казано хич не ми пука за теб.
Виж мой човек, аз специално съм се нагледал на толкова некъдърници които се бият в гърдите, че ти е бедна фантазията! Ако нещо мога да го свърша само - го върша. Ако немога търся човек, който поне си има представа какво прави. Последния лтехник който ми сменя ел. таблото на къщата така си свърши работата, че ток в мазето вече нямам, а да не говоря същия какми свърза бойлера изкара точно 30 мин. преди да нагори връзката на "майстора". Същият е енергетик в завод! Така че поисках мнение тук защото аман от такива, като
plamen6703
и
lov
Работил съм и с наистина къдърни хора, колеги, електротехници на чиято работа се възхищавам, за съжаление твърде заети, за да ги занимавам с елементарни глупости.
preslav - майстор
vs_steel написа:
Виж мой човек, аз специално съм се нагледал на толкова некъдърници които се бият в гърдите, че ти е бедна фантазията! Ако нещо мога да го свърша само - го върша. Ако немога търся човек, който поне си има представа какво прави. Последния лтехник който ми сменя ел. таблото на къщата така си свърши работата, че ток в мазето вече нямам, а да не говоря същия какми свърза бойлера изкара точно 30 мин. преди да нагори връзката на "майстора". Същият е енергетик в завод! Така че поисках мнение тук защото аман от такива, като
plamen6703
и
lov
Работил съм и с наистина къдърни хора, колеги, електротехници на чиято работа се възхищавам, за съжаление твърде заети, за да ги занимавам с елементарни глупости.
Нямах намерение да се включвам повече по темата, ама ти май се оказа пордния сърдитко, който реве, че му взели камиончето и понеже нямал и пишка, с която да си играе, че се разплакал.
Какво са ти виновни хората, които те прецениха, че не можеш да се оправиш сам и ти препоръчаха да си наемеш специалист, кого по-точно ще нариташ с шутове ако ти държал такъв тон в къщата, кой се е засилил да ти влиза в конурата? Чувал ли си приказката "мълчанието е злато" - с последния си пост доказа и на мен, че няма да се справиш сам и понеже явно си конфликтен ще си намериш "майстор" точно като оня дето ти е оставил без ток мазето и бойлера. Много ми е интересно как ще си намериш читав майстор или как по-точно ще прецениш кой е читав и кой не, след като за връзването на бойлера ти трябва "специалист". Ако здравето на семейството ти ти е наистина приоритет, хвърляй отвертките, фазомерите, клещите и запечатвай обекта докато не дойде човек, който е на ясно какво прави! Недей да очакваш, че форумът е бъкан от енергетици, които на всичкото отгоре са с преподавателски умения, че да ти обяснят законите на "физиката", които така или иначе ти си знаеш много добре. Ще се въздържа от анализа на всичките ти предишни мнения, но в мен се оформи мнението, че нещо се опитваш "с трици маймуни да ловиш", очевидно е, че не знаеш как да се оправиш сам, но и парици нямаш да си платиш на знаещ, в следствие на това се нахвърли срещу онези, които може и да не са ти помогнали, но не са ти и попречили да си твориш.
Казах ти да започнеш от таблото - каква манджа намери там? То таблото било с нагорели проводницИ към главния бушон, ама ти си тръгнал с един контакт да се бориш, пък после щяло да се прави таблото - ами то същото като да влезеш в банята и да започнеш да се къпеш от краката към главата. Уж стари контакти не ползваш, ама на този точно пластините му оксидирали - спрях до тук с разсъжденията, справяй се сам, раздавай шутове и гледай като си включиш бойлера да не заработи пералнята или микровълновата.
С уважение Преслав
  • 1
  • 2

Тема "Фаза нула или земно ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: