Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Един приятел ме повика да му погледна едно котле което ще трябва да свържем към тока. Котлето е доста голямо и от него излизат 2 кабела 3 по 1,5кв на които няма закачен щепсел а се гледат кабелчетата вътре в кабелите(единия кабел е бял, а другия черен). За съжаление книжката за опътване мисля, че е на сръбски и не разбрахме много добре самия начин на свързване. Горе доло преведен текста в упъването звуи така:
"Котлето на пелети трябва да бъде свързан за електрическата мрежа. Електрическия кабел има дължина 3м, бял на цвят и е за 220v. Другия кабел е черен и служи за връзване на циркулярната помпа."
Сега предполагам че белия кабел ще го вържа директно в разклонителната кутия, като кабела за земно ще го хвана за нулата. Този чения обаче нещо не схащам как да го направя.
шоп - майстор
@kikocska, по това описание едва ли ще получите надежден и точен съвет.

Снимайте котела, табелите му, изводи, схеми ...всичко

Дори да имам желание да търся инфо и да помогна няма как да стане при тази оскъдна информация.
Последна промяна от шоп на вт авг 01, 2017 4:48 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
kikocska написа:
Здравейте. Един приятел ме повика да му погледна едно котле което ще трябва да свържем към тока. Котлето е доста голямо и от него излизат 2 кабела 3 по 1,5кв на които няма закачен щепсел а се гледат кабелчетата вътре в кабелите(единия кабел е бял, а другия черен). За съжаление книжката за опътване мисля, че е на сръбски и не разбрахме много добре самия начин на свързване. Горе доло преведен текста в упъването звуи така:
"Котлето на пелети трябва да бъде свързан за електрическата мрежа. Електрическия кабел има дължина 3м, бял на цвят и е за 220v. Другия кабел е черен и служи за връзване на циркулярната помпа."
Сега предполагам че белия кабел ще го вържа директно в разклонителната кутия, като кабела за земно ще го хвана за нулата. Този чения обаче нещо не схащам как да го направя.
Ама и твоя приятел и той един късметлия :wink:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
"Сега предполагам че белия кабел ще го вържа директно в разклонителната кутия, като кабела за земно ще го хвана за нулата." - Щом така пише, да!
"Този чения обаче нещо не схащам как да го направя. - Другия кабел е черен и служи за връзване на циркулярната помпа." - Към циркулационната помпа да се върже. От този кабел ще се захранва помпата, а не от щепсел. Може контролера да я управлява по обороти, дебит, температура не се знае! Ако ще я връзваш директно да върти, тоя черен кабел не ти е нужен - изолирай го пък.
:partyman:
tzetz009 - специалист
Нещо се губи кабела за шнека и едни други кабели . Мисля си , че си имате само един терморегулатор с изведени връзки .

:partyman: :partyman: :partyman:
Bobi Arnaudov - специалист
Колега и аз си взех пелетна горелка и котел, но още не съм я свързвал. Доколкото ми е ясно циркулационната помпа се управлява от горелката по дебит /от термоглавите по радиаторите/ или чрез топлинни датчици във всяка стая /което излиза около 10 пъти по скъпо/. Защо не посъветваш твоя приятел да си вземе един UPS за всеки случай, защото точно в сезона когато ти трябва парното стават най-много аварии ?

tzetz009 е прав - губят се кабелите за шнека и терморегулатора на горелката. Ама може и тази да е с вграден терморегулатор и букса за шнека.
barmancheto - напреднал
Слагай 2 щепсела на кабелите и ги включвай в контакта.
tzetz009 - специалист
barmancheto написа:
Слагай 2 щепсела на кабелите и ги включвай в контакта.
..... и ако не гръмне веднага обърни единия щепсел за да си гръмне както трябва !!! :-D

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Свързване на котле за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: