Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pitankata00 - специалист
Това с 13 и 14 го изпробвах днес но нещо не става като хората. Понеже при този вариант копчето за пускане пускателя спира да работи.... Но може нещо да съм направил както трябва.. Ще видя все пак. За спирането няма ли някакъв вариант ?
moimoimoi - майстор
за да можеш от две места да го командваш този пускател ти трябва кнопка с пуск и стоп бутони на нея
и кабел между пускателя и кнопката 3 жилен
пуска е се връзва към 13-14
а за стоп-а махаш кабела между L1 и 13 и на негово място връзваш двата кабела от стоп-а

Прикачен файл

20170805_200142.jpg

Прикачен файл

изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (4.01 KиБ) Видяна 1878 пъти
pitankata00 - специалист
Аз имам вкъщи където се намира втория ключ е ей това Не знам дали ще свърши работа.

Може ли малко разяснение с една схема.
moimoimoi - майстор
ми то това е същото само дето е българско
червения бутон ти е стопа а черния е пуск

Прикачен файл

thumb_49129.jpg
thumb_49129.jpg (5.95 KиБ) Видяна 1874 пъти
pitankata00 - специалист
Само последно. Отдено обаче си пускам фаза на L1 и Нула на N. И отделно вече вързвам от втория пускател.
Hoвoceлckи - майстор
Примерно така

Прикачен файл

местен пуск.jpg
pitankata00 - специалист
Така го свързах, както си показал. Обче само включва, не изключва от изнесения контакт. :(
Andri01 - майстор
Извинявай,на кой край на България си / ако си упоменала по горе,не съм го срещнал/? Ако си край вална,бих могъл да ти помогна по този въпрос.
П.С.: Безкористно разбира се,чисто колегиално :)
Hoвoceлckи - майстор
Нещо си сгрешил. Огледай пак. Ако можеш снимай отворена кнопката и контактора. Гледай да се вижда къде какъв цвят проводник отива.
pitankata00 - специалист
Свързах го точно както сте ми написали, но не иска да изключва от изнесения ключ. Така беше и в самото начало....
Прикачен файл:
20170817_140433.jpg

Тема "Контактор за вида ВИДА 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: