Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Сигурен си, че си го вързал така?
Прикачен файл:
реално дистанционен пуск пуск.jpg
С уголемяване съм показал едно прекъсване. Направил ли си го? По проводника с кафявото (най-горе на бутониерата) ти идва фаза? Има я и на втория отгоре надолу? При натискане на "стоп", от втория фазата изчезва?
pitankata00 - специалист
Тръгна. Разменил съм L1 и 13. БЛАГОДАРЯ МНОГО.
pitankata00 - специалист
Може ли да ми препоръчате някакъв модул за дистанционно управление за този контактор. Разбира се без да влияе на нормалната работата на контактора. Че не е удобноно, когато съм на разстояние от кладенеца и се налага често спиране и пускане.
Andri01 - майстор
С трижилен кабел. Но може и ДУ -чрез радиосигнал/ както дистанционното на колата ти/ Има готови платки.:)
pitankata00 - специалист
пет авг 17, 2018 8:22 pmAndri01 написа:
С трижилен кабел. Но може и ДУ -чрез радиосигнал/ както дистанционното на колата ти/ Има готови платки.:)
Видвх че има готови платки с дистанционно управление, но намерих само за 12V. На мен ми трябва за 220.Това ще свърши ли работа ? Или трябва с 3 изхода ? Или това
moimoimoi - майстор
само тези дистанциони няма да ти свършат работа,ще са нужни още части,като кутия, адаптор от 220 на 12vdc ,някакво реле и схемата да се преработи

скоро гледах в един магазин това което ти трябва за 220волта, с едно дистанционо 80-90лева , с две дистанциони 143лева, обхват 100метра

или с ето това http://stoji.net/bg-product-details-3321.html
променя се схемата но минимално,без нищо допълнително
pitankata00 - специалист
съб авг 18, 2018 7:10 ammoimoimoi написа:
само тези дистанциони няма да ти свършат работа,ще са нужни още части,като кутия, адаптор от 220 на 12vdc ,някакво реле и схемата да се преработи

скоро гледах в един магазин това което ти трябва за 220волта, с едно дистанционо 80-90лева , с две дистанциони 143лева, обхват 100метра

или с ето това http://stoji.net/bg-product-details-3321.html
променя се схемата но минимално,без нищо допълнително


Защо ми е адаптор? Нали бобината на контактора е на 220V ? Това на UltraLux изглежда добър вариант.
Andri01 - майстор
Също така има дистанционно управляеми ел. контакти. Мисля,че един такъв ще ти свърши работа. Но трябва да се види за какъв ток са. Те са с радио сигнал. Направо включваш помпата към контакта
moimoimoi - майстор
съб авг 18, 2018 7:38 ampitankata00 написа:


Защо ми е адаптор? Нали бобината на контактора е на 220V ? Това на UltraLux изглежда добър вариант.
автомобилната аларма работи на 12 волта

Тема "Контактор за вида ВИДА 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: