Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pitankata00 - специалист
Малко се проточих във времето. Да попитам ей тоя модул https://lesibg.com/product.php?ProductID=91 ще ми свърши ли работа за управление на горния пускател на помпата ? Бобината е на 220V.
Andri01 - майстор
Ще свърши работа. Измисли му само захранване на 12 или на 24в.,изхода му е контакт. :partyman:
pitankata00 - специалист
вт сеп 15, 2020 4:39 pmAndri01 написа:
Ще свърши работа. Измисли му само захранване на 12 или на 24в.,изхода му е контакт. :partyman:
Захранване 12 волта съм му измислил, даже кутия съм харесал. Може ли малко помощ за свързването към пускателя.

Прикачен файл

remote.PNG
remote.PNG (29.45 KиБ) Видяна 787 пъти
Andri01 - майстор
Пускателя ти е с два бутона,нали- "пуск" и "стоп" ? Свързваш "С" и"NO" паралелно на ""пуск". При задействие с дистанционното / или от"външен бутон"/, този контакт се затваря и остава затворен ,до като не го задействаш отново.
pitankata00 - специалист
Така свързано работи само включване.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ако искаш да работи от ДУ, външен бутон, че и пускателите ще трябва да се прекрои цялата схема.
iliya_i - майстор
Трябва да се махне самозадръжката на пускателя. Тя се осъществява през помощен контакт на контактора. Дай снимка с отворен капак.

П.С. Видях предната страница. Трябва да се отвори контактора и да се извади контактната пластина между 13 и 14. Нея вече я замества контакта на релето, но при изключване на релето тя продължава да го държи включен. Но тогава пък няма да можеш да включваш от "Пуск" бутона.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Махни го това за разглобяването, че току виж е почнал преди да прочете нататък.
Просто не трябва да се свъзва там.
Andri01 - майстор
Грешката е моя,съжалявам. НО контакт трябва да се свърже паралелно на пуска и стопа. Т.Е.: единия край на пуска/началото му/ ,другия край на стопа / края му/. Така ще работи.

Тема "Контактор за вида ВИДА 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: