Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
по време на ремонта на детската стая реших да оставя захранване за лед лентата от ключа за осветление- прилагам и схема на свързването
Изображение
http://pepi555.snimka.bg/other/shema.956757.38167469
свързах ги по следния начин - от стария ключ кабел към новия и от него кабел към трафа, сега имам два ключа за основното осветление :) /което е от лед плафони/ и резултата от тая каша е че при изгасено основно лентата и част от плафоните примигват..... мога ли по някакъв начин да оправя нещата или да пускам ново захранване за трафа
благодаря предварително
shadow__01 - майстор
В ключа нямаш нула. Писал си "N", но там няма такъв проводник. Направил си едно паралелно свързване на ключовете, нищо повече. Може да вземеш нула от най-близката разклонителна кутия или от плафона на тавана.
preslav - майстор
Прав е сенчестия, няма ти я N-улата, а аз не видях и RGB-то. За да не се бъркаш повече хвани си фаза и нула от най-близкия контакт, а съществуващата връзка между двата ключа я елиминирай с резачките.
N.B. - свали си бушона преди да майсториш!
nikolov333 - майстор
В някой панелки L и N си минават през кутията на ключа, поради липсата на разклонителни кутии.. :-D :idea:
П.П.На ключа имаш ли лампичка(глимка)?
Имам разклонителни кутии, сега се сещам че в кутията на основния ключ имаше някакъв сгънат кабел ....данеби това да е нула?
Нула от плафона към ключа или направо към трафа
shadow__01 - майстор
pepi5801 написа:
Имам разклонителни кутии, сега се сещам че в кутията на основния ключ имаше някакъв сгънат кабел ....данеби това да е нула?
Нула от плафона към ключа или направо към трафа
Виж или дай снимка на съдържанието на конзолата кутия на ключа. Възможно е да има една изолирана спайка вътре нагъчена. Би трябвало да е нулата за лампата.
Има как да разбера дали е нула и ако е къде да я свържа
Мерси
preslav - майстор
pepi5801 написа:
Имам разклонителни кутии, сега се сещам че в кутията на основния ключ имаше някакъв сгънат кабел ....данеби това да е нула?
Нула от плафона към ключа или направо към трафа
Обикновено в кутията на основния ключ има една фаза и два кабела отиващи към осветителното тяло - вероятно вторият кабел към полилея ти не е закачен и е смотан в кутията на ключа, там няма N-ула.

Тема "Пълна каша със захранване за RGB лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: