• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Ще се опитам да намеря зелената бележка, дано е в семейният архив, но за подпсите на свидетелите силно се съмнявам, че има такива. Свидетелите не трябва да са служителите на енергото, нали?
Те за бележката няма да ме дебнат, но сигурно има по-цивилизовани начини за уведомление на потребителя? - от това да ти бутнат бележката в таблото, в което там където беше тя, обикновния потребител не трябва да има достъп, аз обаче като такъв съвсем спокойно си отворих таблото без инвазия :-D . Добре, че в селцето не живее нито един мангал, и е едно от малкото 100% населено място само от българи, повечето от които са от старо време.
BlackBox - специалист
hidrazin написа:
Кво си се ухилил като .... Тия глупости къде ги прочете???:
Топлофицираните хапартаменти действително са така, както и новите, като предприемачът реши да спести от таксите за заявена мощност и заявява най-малката. :)
А за 15kW доставена мощност не би ли следвало да ти сложат 63А предпазител? :?
hidrazin - майстор
BlackBox написа:
А за 15kW доставена мощност не би ли следвало да ти сложат 63А предпазител? :?
Няма такова животно като доставена мощност. Има присъединена мощност.
При 15Kw присъединена мощност предоставената трябва да е в интервала 10,5 - 13,5kW
Демек бАшон 50А е напълно в тези граници.
Още повече че на много места бАшона преди електромера е стопяем...
Е, разбира се има и късметлии с бАшони от по 63А че и 100-тачки съм виждал... :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
"Дай боже, всекиму"..100-тачки :-D :lol: :lol:
valentino_g - специалист
Здравейте,вчера се обадиха от проектанската фирма,че проекта ми е готов,да отида да подпиша.По проект стълба е пред имота,като разстоянието от стълба от който вземам е на 36м.Проектанта каза че може да варирам +_ 1м.Кабела който е между моя и стария стълб е УИП 3x35+54.6мм2,казаха че било нормално(за следвашия след мен,да могат да му предоставят) моя кабел е даден 4x16мм2.Проектанта каза че енргото не работи с 5 жилен кабел и че единсвеното което трябва да направя е да доплатя още около 600лв.Това доплащане се изисквало понеже надвишавам безплатните 25м,и разликата се доплащала.Това е променлива компонента,макар че в договора ми пише(с курсив) не се дължи.Трябвало до две седмици да се обадят,да видим какво ще искат.Казаха ми да се радвам че не си купувам и плащам за монтаж на стълб.Смятам след като прекарам захранването,да разуча дали не мога да ги пробвам за фотоволтаик(четах им изискванията).Това не ми е приоритет,но ако може ще ги пробвам.
sts - специалист
valentino_g
"Енерго Про" сключва договори с проектански фирми за изпълнение на проекти срещу заплащане като обществени поръчки /подмяна електромерни табла,монтаж на нови стълбове,КЛ и ВЛИ / за собствени нужди.
Тези проектанти дали не искат допълнително да заплащате за проекта който изготвят за "Енерго Про".
Аз писах за променливата компонента но при наличие на клауза /не дължи/ в сключения окончателен договор Вие не дължите нищо на ЕРП.
valentino_g - специалист
Пари за проекта не са ми искали,само се разписах.Дано не ми искат повече пари.Просвещавам се за свободните енергии.Ако може да огранича потреблебнието и зависимостта от монополите а защо не и да се откача от тях.Това ще бъде в бъдеще.
valentino_g - специалист
Здравейте,пиша за да е полезно за някой друг.След 16 месеца от окончателния договор с Енерго Про,най после имам стълб с табло пред имота.За да поставят този стълб се изискват всички стъпки като за строеж,съгласуване,одобрения и т.н.Всичко е за сметка на Енерго Про,за мен остава чакането.Сега остана да си купя кабел и да се свържа към таблото.Смятам да взема кабел
3x10+6 алуминиев,мислите ли че ще е достатъчен,за временно свързване към "времянка".Живот и здраве след строежа ще си взема кабел,както е по проект а именно 5x16 меден.Още едно питане,трябва ли да ги викам от Енерго Про да ме свържат или мога и аз да си свърша работата(мога да отворя таблото и да се вържа не е проблем).

Прикачен файл

Ел.табло.jpg
sts - специалист
Към електромерното табло може да свърже кабела само упълномощено лице на ЕРП "Север" АД
и да го пломбира.
Таблото е собственост на ЕРП и всички намеси се приемат като посегателства и се извършва наказателно производство.
batvenko - специалист
Като се отвори вратата на таблото от вътрешната му страна има плексиглас, който е заключен и пломбиран - вътре не може да бара никой освен работници на Енерго Про. Там където е автоматичния предпазител плексигласа е прорязан, за да има достъп да се включи и изключи и толкова.
Не си прави експерименти.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Енерго Про или ходене по мъките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: