• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
KingLin - майстор
Градски, взимаш студена бира и мезе и се обаждаш да седнем под асмата да направим времянката. Пари няма да ти искам!.
hidrazin - майстор
valentino_g написа:
...но теб смятам да те ползвам при хидроизолацията и дренажите....
Направо си го избий от главата. Аз се занимавам само с неща от които разбирам.
За другите си плащам и не се правя на тролпад. :-D ......
fbr написа:
Едно апартаментно табло за 5-7 предпазители на сушинка,...
Ми да, най-добре са си вземе един удължител на макара и в боя. :-D
То в тая насока става и кабел с един контакт на края...
Само ми е интересно де ще турне 1-2 трифазни контакта и няколко монофазни на едно пластамастово табло дето е една педя?
:partyman:
P.S. Виж "офертата" на KingLin - не е за изпускане... :-D
KingLin - майстор
Хахаха пак го вкарвате в схеми :) "оферта" няма. Искам да помогна на човека. Жената я няма че се грижи за клиентите ни в Поморие а аз след работа само търкам стола в къщи и ми е скучно. Ако иска помощ ще се обади ако не здраве да е и сам ще си пия бирата :)
valentino_g - специалист
KingLin написа:
Градски, взимаш студена бира и мезе и се обаждаш да седнем под асмата да направим времянката. Пари няма да ти искам!.
Градски,нямаш грижа.Само дето аз асма нямам.Утре ще звънна да видя един колега дали си е тук да даде морална подкрепа ако го няма може и да пием бира с мезе. :partyman:
KingLin - майстор
Асмата е от мене :) Чак толкоз не ми се е доработило че да се дигна аз да идвам :-D Ако решиш пиши и ще се уговорим. Както казах всеки ден търкам стола и чета форума :)
hidrazin - майстор
KingLin написа:
Асмата е от мене :) ...
Само не забравяй да вземеш с теб и циците от аватара - може да помогнат за работата... :-D
:partyman:
KingLin - майстор
Ба то ако тез цици можех да ги взема с мен под асмата щях ли да викам хора да пием бира баси :D
djendov - специалист
Моята къща я построиха с един монофазен контакт. Опънаха кабелите до парцела. Там на един стълб, предпазител и един външен контакт. Само една фирма за мазилки каза, че искали с трифазен турбозол да бачкат, че хвърлял по-добре. Всики други - дрелки, къртачи, вибратори, машини за мазилки, машини за замазки, роботите за лепене на ТПОто и т.н. се оправиха с един монофазен контакт, един бидон с вода, и една вибрационна помпа от 30лв в кладенеца.
На всички съм казал, ако искат трифазен ток, да кажат 20 минути по-рано, но така и не ми дотрябва.
valentino_g - специалист
Частите са поръчани:
-Табло мет.с плоча 40/30/20-1бр.
-Контакт 3x25А-1бр.
-АП 6кА Е61/25А-2бр.
-АП 6кА Е63/25А-1бр.
-Шина нулева 4 болта-3бр.
-Шина за АП 1м.-1бр.
-ПКОМ Контакт един.-2бр.
-Щуцер-PG 42-1бр.
Това е за сега някой ако се сеща нещо друго да казва :)
Джендов зная че едва ли ще ми трябва сега трифазен контакт,но по-добре да има,не е скъп.
sts - специалист
valentino_g,
Вие някъде да посочихте каква е заявената и разрешената партида по предварителен и окончателен договор с Енерго Про / колко кW и колко фази /.
В проекта би трябвало да има ситуация на която проектанта показва елтрозахранването на къщата,сечението на кабела и начина на полагане.В обяснителната записка също има информация но много малко хора четат.
Това табло за времянката ще може ли да се използва в последствие като основно съгласно проекта или ще се купува ново.
ЕРП винаги чака крайния срок за изпълнение на окончателния договор.
При изграждане на БКТП най дългия срок до сега за съгласувания до окончателен договор в неурбанизирана територия при мен е бил 14 м.
След това 6 м. присъединаване към СрН.
Самото изграждане е 20 дни / БКТП, КЛ СрН - 300 м ,присъединителни съоражения на стоманорешетъчен стълб на ВЕЛ 20 кV и присъединяване на КЛ НН/.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Енерго Про или ходене по мъките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: