• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
DMN написа:
Тук е въпросът/ите:
- къде трябва да е това 230V ?- в таблото при електромера ли?
- какви са допустимите отклонения? - плюс/минус 10% ли ??
ПОКАЗАТЕЛИ ЗА КАЧЕСТВО НА ЕЛЕКТРОСНАБДЯВАНЕТО
:partyman:
Keresteliev - специалист
BlackBox написа:
..... Форумът е свинщина бе.
.....
офф ...

С 98,6% твоя подкрепа жеко.

п.п. А иначе хората от Каблешково са хубави хора!

:wink:
valentino_g - специалист
Здравейте,модифицирано табло.Мога да сменя морало остарелия трифазен контакт,стига да е оправдано а не да ме гледат като новатор строителите.За мен е важно,монофазните контакти да бъдат изпълнени правилно.Пак казвам,вероятността да се ползва трифазен контакт на този етап клони към нула.Още веднъж Благодаря на всички включили се в темата,може да е полезна за тези след нас.

Прикачен файл

временно табло модифицирано.jpg
временно табло модифицирано.jpg (98.73 KиБ) Видяна 1387 пъти
KingLin - майстор
DMN написа:
Тук е въпросът/ите:
- къде трябва да е това 230V ?- в таблото при електромера ли?
- какви са допустимите отклонения? - плюс/минус 10% ли ??
Ако стойността на напрежението се различава значително при замерване в таблото от това в крайна точка (контакта примерно) това значи че имаш проблем в инсталацията който може да е неправилно проектиране, неподходящи проводници, слаби връзки и др.
За отклоненията хидрата ти даде таблицата.
iliya_i - майстор
Така връзките изглеждат много по-добре :shock:
Остана само един проблем. Четвъртата клема на трифазния контакт. Идеята на заземителната линия е, по нея при нормални обстоятелства да не тече никакъв ток, а да изпълнява защитни функции само при авария. Това не се изпълнява точно при твоя начин на свързване. Защото при всеки не балансиран товар, какъвто са 99% от случаите, тя ще обира разликите между фазите, което пък е функцията на нулевата, а не на заземителната линия. Просто приеми, че ако има трифазен уред, той ще е занулен, а не заземен. Ако по земното вече тече ток, то то е нула, а не земя. Т.е. ти в таблото в момента имаш две нули на отделни шини, а НЯМАШ земя.
DMN - майстор
KingLin написа:
Ако стойността на напрежението се различава значително при замерване в таблото от това в крайна точка (контакта примерно) това значи че имаш проблем в инсталацията който може да е неправилно проектиране, неподходящи проводници, слаби връзки и др.
Там е работата, че в едно китно селце(моето) измервам напрежение(не в същия токов кръг) при товар от около 2.5 киловата, напрежение ето това:
Прикачен файл:
DSC_0081.JPG
DSC_0081.JPG (78.01 KиБ) Видяна 1382 пъти
А в таблото на улицита в почти същия момент напрежението е 182V. Доколкото знам за битови нужди партидата за мощност е 6 киловата(обикновено).
А за таблицата - никъде не е упоменато връзката на напрежението с потребляемата мощност в даден момент, щото напрежението на моменти си стига дори 240V, но при товар си пада доста. Изключвам проблем в моята инсталация, тъй като дори и да няма нищо включено у нас, напрежението варира с доста големи скокове и в големи граници във времето - 192-240V.
Абе - качество...и показатели...и таблици...
hidrazin - майстор
valentino_g написа:
Здравейте,модифицирано табло.Мога да сменя морало остарелия трифазен контакт,стига да е оправдано ...
Абе човек, нищо ти нямаше на таблото щото беше без значение в случая...
За смяната на контакта па не е ясно какви трифазни контакти ще използват строителите...
Нещо тези новите, петпроводните контакти си пробиват път все още трудно.
:partyman:
valentino_g - специалист
Схемата не е променяна,просто сложих кабелни обувки че ме дразнеха връзките без тях.Оставям го така,чакам монопола да си свърши работата.Мисля си че ако не го докарат до пред парцела да се свържа с моя адвокат и да ги попитам официално.Проблема е че в офиса на ул.Девня,девойката ми каза че 6 месеца започвали да текат след монтиране на стълба,а на въпроса ми за "стълба"какъв е срока,вдигна раменца :) Абе няма конкретен човек с който да коментираш а пускат девойките напред,да обират негативите.Как ми се искаше да мина на солар но там с обратното изкупуване е драма доколкото разбрах.Най-добре е да има революция,тогава нещата надявам се да се оправят.
KingLin - майстор
DMN написа:
...
Ами тука вече към енергоразпределителното трябва по канален ред жалби и т.н. с което не съм запознат за да помогна :(
Тъпото е че това не е само в твоето китно селце ами е навсякъде. Ама пуст монопол. Да бяха ги направили не по райони ами и трите да са навсякъде щеше да е по-добре положението ама тва друга тема.
valentino_g - специалист
KingLin написа:
DMN написа:
...
Ами тука вече към енергоразпределителното трябва по канален ред жалби и т.н. с което не съм запознат за да помогна :(
Тъпото е че това не е само в твоето китно селце ами е навсякъде. Ама пуст монопол. Да бяха ги направили не по райони ами и трите да са навсякъде щеше да е по-добре положението ама тва друга тема.
Само ги чакам,писах им вчера по е-майла,връщат ми автоматични отговори.Проблема е че дори и да ги съдя за пропуснати ползи,неустойката ще е пренебрежимо малка и не си струва.Но няма да се откажа.Дали ще строя тук или ще се изнеса от България е от значение за мен,но и търпението на хората има лимит.Ситуацията назрява :) Ще видим какво ще роди.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Енерго Про или ходене по мъките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: