Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maddoktor - специалист
Здравейте
Развали ми се терморегулатора на моята сандвич - преса -Taurus Asteria и не мога да открия същият . Сервизите нямат такива .

Така трябва да изглеждат двете клеми с които контролирам нагревателите , но въртока е в погрешна ориентация и не позволява промяна . Неговото максимално положение - е моето минимално положение на въртока на скарата
Изображение

Но не мога да попадна на такъв който е за 40 - 190 до 200 °C .
Защото след като изключи на 190 °C тя още малко се покачва и стига до 215 °С , а вътре има термобушон на 240 °С

Повечето като тази на снимката регулатори - не пасват на посоката на въртене на копчето на скарата .

Попаднах на подходящ за моята цел регулатор , но клемите са насочени в друга посока .
Изображение
Тук на минимална температура въртока се пада точно както трябва .
Но двете уши са насочени надолу и няма да мога да го монтирам .


Някой занимавал ли се е с тях да ги променя , или лесно ли се занитват ? Ако махна нита и после с някакъв дорник и преса ?
maddoktor - специалист
Аз този сайт го знам от няколко години , но уви нямат там . Vikiwatt също няма и в адски много други магазини също няма .
Дори намерих БГ фирма която прави терморегулатори - но при телефонно обаждане се уговорихме да пратя електронно писмо с обяснение . Приложих снимка . Чаках седмица - питах ги през тяхната платформа - и те ми върнаха отговор да им пратя телефон за контакт . Изнервих се - явно не им се работи .
maddoktor - специалист
реших се да взема в този дизайн - за фритюрник до 190 градуса - и реших мечка страх мен не страх - с менгеме и клещи завъртях клемите и всичко си дойде на мястото . Само трябва да го тествам за максимална температура как ще се държи .

Изображение

Тема "Въпрос за откритите Биметални терморегулатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: