• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jamezon - специалист
Здравейте,не мога да намеря точното място на темата,затова отварям нова.Не разбирам от електроника,а ми трябва разчитането и направата на една схема.

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (92.78 KиБ) Видяна 1799 пъти
plamen6703 - майстор
Ясно, че не разбираш, но какъв ти е въпроса?
jamezon - специалист
Не знам какво трябва да си купя за да я осъществя тази схема,нямам проблем с запояването,имам проблем с разчитането и наместването на елементите...
plamen6703 - майстор
Трябва да си закупиш електронни компоненти, трябва да ги разпознаваш един от друг, трябва да можеш да си разработиш монтажната платка, да разпределиш върху нея отделните компоненти.... пробиване на отвори, ецване..... все дребни неща, които не могат да се мерят с умението да запояваш... Изобщо не ти е необходимo да знаеш как работи схемата, какви функции изпълняват отделните компоненти...
Като цяло реализирането на дадена схема и "оживяването" на същата може да го прави всеки, който може да запоява :)
zz_stefanov - майстор
Тъй, тъй с поялника напред! На нож! :-D
jamezon, ще въртиш нещо с тея три фази. Тайна ще да е. Сигурно е усвояване на свободната енергия и трябва да се пази от световната конспирация. Познах, нали? :cool:
petromaniq - специалист
То и аз не мога да я разчета тая схема. Автора и като че ли бутнат от сън е рисувал, без да е въвел последните конструктивни изменения. Въртележка в лунапарк :? Даже не трифазна а "стъпкова" изпълнена на модули.
jamezon - специалист
zz_stefanov написа:
Тъй, тъй с поялника напред! На нож! :-D
jamezon, ще въртиш нещо с тея три фази. Тайна ще да е. Сигурно е усвояване на свободната енергия и трябва да се пази от световната конспирация. Познах, нали? :cool:
Много смешно,но не позна....Пробвай пак.Мисля че форума е точно за това,ако знаех нещата кое какво е и къде се слага,дали щях да пиша?
Това е за алтернатор-електромотор...
sstefanov - майстор
jamezon написа:
Не знам какво трябва да си купя за да я осъществя тази схема...
Помоли автора да ти направи списък на необходимите елементи.
jamezon - специалист
sstefanov написа:
Помоли автора да ти направи списък на необходимите елементи.
Няма как...,ако имаше щеше да е добре..
plamen6703 - майстор
Форума е за взаимна помощ, но нали все пак човек като се захваща с нещо трябва да има някаква макар и минимална подготовка.
Ти казваш, че можеш да запояваш, но запояването е почти накрая като манипулация. Преди него има много неща, които не знаеш, а няма как във форума да се обяснява кое на схемата е транзистор, кое е ИС, за какво служат и т.н.
Има неща, които стават по метода направи си сам и има неща, които не стават по тази "схема" :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Разчитане на схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: