• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq - специалист
Интересно за какво ли ще е тази "саможертва" алтернатор/електромотор. Сигурно да понамалеят ментетата мосфети в магазинната мрежа.
hidrazin - майстор
В тая схема няма нищо за "разчитане".
Ако ти трябва помощ за това, няма и да я направиш работеща. Факт!
Електрониката не като работата на общак (общ работник за носене на бетон и тухли и ...)
А питащия в случая е точно толкова запознат с електрониката - колкото хамал на пазара...
Без лоши чувства - или сядай да четеш/учиш и след 5-6 години ... може би....
Ако не - търси си друго занимание.
:partyman:
jamezon - специалист
Значи повечето от вас предпочитат да се заяждат...Ако някой може да обясни така : Трябват ти едиколко си транзистора едикакви си,трябват ти едиколко си мосфета,едикакви си и т.н,останалото е моя грижа.Ако може някой да ми направи контролера да каже или къде могат да го направят,готов съм да си платя...Ако не,няма смисъл темата да става 1000 страници с убеждения "ОТКАЖИ СЕ!".Всеки си има глава на раменете...
hidrazin - майстор
Пробвай в близкия сервиз за електроника.
И си приготви достатъчно парички ... Ако някой въобще се хване де.
Определено ще ти легне повече, много повече от готов такъв.
:partyman:
iliya_i - майстор
jamezon написа:
...Ако някой може да обясни така : Трябват ти едиколко си транзистора едикакви си,трябват ти едиколко си мосфета,едикакви си и т.н,останалото е моя грижа.
Добре, ама те ги пише по схемата. Ти като не можеш да ги прочетеш и преброиш, после как ще ги запояваш?
И още по-важно - върху какво ще ги запояваш.
Той и Манго запоява подцинковани улуци, ама електронни схеми не запоява.
BlackBox - специалист
Какво по-точно ти трябва да се разчете?
jamezon - специалист
Това което вляво е означено с "100к" и "10N" вдясно "30А 60v".
LazarGanev - "Велик майстор"
Покрай тази тема и на мен ми се яви желание да запоявам. Някой ще даде ли някоя схемичка за запояване с твърд припой? :)
BlackBox - специалист
jamezon написа:
Това което вляво е означено с "100к" и "10N" вдясно "30А 60v".
Всичките правоъгълничета на схемите с изводи от по-късата им страна са резистори. 100К означава 100 килоома.
Ом е единица за измерване на съпротивление.
30A/60V е шотки диод. Така мисля поне, защото не е начертан както трябва.
Тоя диод където до него пише 15V е трансил диод, той е защита от пренапрежение.
Където е 10n - това най-вероятно е керамичен кондензатор 10 нанофарада.
Фарад е единица за измерване на капацитет.
За транзисторите - БАЗАТА е дългата отвесна черта, където извода със стрелкичката и другия се свързват. Тоя със стрелкичката е ЕМИТЕР, а другия е КОЛЕКТОР.
Къде се намират точно зависи от пакета на транзистора. Има си каталози за разположение на изводите. А и за всеки транзистор документация в интернет има и там пак пише.
Кондензаторите където има мю и единият извод е черен - това са електролитни кондензатори. Почерненият извод е минуса на кондензатора.
Аз ти помогнах. А сега ти предлагам ти да хванеш учебник за 8-ми клас по Физика..
Или друг от гимназиалния курс, защото повечето неща, освен за трансил диода - там ги пише! :wink:
hidrazin - майстор
BlackBox написа:
Къде се намират точно зависи от пакета на транзистора....
...Аз ти помогнах...
Моя пакет е голям. Искаш ли да го измериш??? :lol: :lol: :lol:
Да помогнал си, като кучето на нивата... :lol:
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Разчитане на схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: