Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Разликата между халогенките и обикновените крушки е в съдържанието и материала на балона в който е нажежаемата волфрамова жичка..така че според мен и двете са ЛНЖ :idea:
Lisko - майстор
nikolov333 написа:
Разликата между халогенките и обикновените крушки е в съдържанието и материала на балона в който е нажежаемата волфрамова жичка..така че според мен и двете са ЛНЖ :idea:
Така е. И откъде идва думата "халоген"? Идва от това че има такъв ;-) в балона. Той противодейства на естествения процес на изпарение и в крайна сметка прекъсване на жичката (който го чува за сефте, да гугълне и да прочете по-подробно как става тоя номер). В резултат жичката е сметната да работи на по-голям ток, сиреч да вдига по-висока температура. Оттам и изместването на спектъра в посока на синьото. А оттам и по-голяма ефективност (на обикновената ЛНЖ много повече енергия се хаби в ИЧ което както знаем не ни помага да виждаме).
KingLin - майстор
ivopicha написа:
Искам светлината да е близка до обикновената крушка, а не една такава бяла.
Ще говоря от опит с моята жена на която във стая 3 на 4 м. в която има осветление 40W за аквариум, 2 монитора, плафон с 3х60W крушки и лед лента под горен ред шкафове на кухня се оплаква че и е много тъмно. Първо смених крушките с лед такива топла светлина 12W - тъмно било. Сложих после 10W бяла светлина и сега е доволна. Та мисълта ми беше че бялата светлина ще задоволи повече жена ти.
С 2 леви - специалист
200W ЛНЖ за под 2 лева и си решаваш проблема. ;)
fox_vt - майстор
nikolov333 написа:
Разликата между халогенките и обикновените крушки е в съдържанието и материала на балона в който е нажежаемата волфрамова жичка..така че според мен и двете са ЛНЖ :idea:
Съдържанието и материала ВЪВ балона :lol: Никой не е казал че не е лнж. Ти виждал ли си кварцова лампа ,тя също е лнж ама незнам защо не ги слагат много по полюлеите. Тия догми че обикновенната лнж са най доброто осветление са пълна илюзия,и идват от факта за хилядолетното осветление със огън и свещи и от там човек свиква с това. Най добрата светлина е дневната и всичко което е близо до нея.
nikolov333 - майстор
Не само ВЪВ балона..а и материала от който е изработен балона на халогенките и съдържанието му са различни при обикновените и халогени ЛНЖ.. и точно защото халогенките са по-близо до дневната светлина като спектър са по-добри от лед-а във всичките му разновидности. :partyman:

Прикачен файл

spectral_responses2.png
spectral_responses2.png (78.86 KиБ) Видяна 1687 пъти
Последна промяна от nikolov333 на нед сеп 03, 2017 1:32 pm, променено общо 1 път.
tzetz009 - специалист
ПолЮлей е щото се полюлява , нали !?! А полИлей е защото осветителното тяло има повече от един източник на светлина !

Хайде със здраве .

:partyman: :partyman: :partyman:
fox_vt - майстор
А полИлея не може ли да се клати или нещо съм в грешка :?:
Николов на тази графика светодиода е студено бяло нормално е да има повече синьо. Иначе на мен доста ми допадат халогенните ламби като светлина но не и като икономичност.
https://www.blog.vikiwat.com/wp-content ... onses2.jpg

Това е пълната графика :razz:

Опс не ми се е отворила цялата ти картинка,сега я видях.
nikolov333 - майстор
Е то и аз у нас съм на халогенки само в детската заради дъщерята понеже още е на две и гледам да не и моря очите, но жената разваля дисциплината с клипчета от телефона..та здраве да е.. Иначе освен, че харчат халогенките и греят яко, а понеже луничките ми са в затворени тела, отпаднаха за сметка на леда 7W/12V/3200K ..

Тема "Нова инсталация за LED лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: