Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petrov7111 - специалист
Това с гаранцията е интересно, поне при мене беше. Купих си няколко крушки на V-tac от Щайнбергер. Отначало бяха супер, но почнаха една по една да горят. Гаранцията май им беше само 6 месеца. Носих ги за подмяна, сменяха ми ги, НО гаранцията не я подновяваха на новите, а си оставаше старата, странно, но факт. И след това - дърво..... или дръво !
hidrazin - майстор
petrov7111 написа:
Носих ги за подмяна, сменяха ми ги, НО гаранцията не я подновяваха на новите, а си оставаше старата, странно, но факт.
И какво му е странното??? :idea:
Това важи за гаранцията на всичко което купиш и ти го подменят с ново.
И Мерцедес с 5-годишна гаранция да си купиш ако ти го сменят на 4-тата година, то новия ще е с ЕДНА година гаранция. :-D
Ти ся кво, искаш да станеш доживотен абонат на боклуците от Джик-Так ли???
:partyman:
mania - напреднал
Ще използвам темата, за да споделя опита си с LED крушките. Най-вече с тези на V-tac, щот' други май почти не съм ползвал. Също така ползвам Е27 цокъл, 10, 12 и 15W.
Откъм продължителност на работа нещата са малко на късмет - както моя, така и на съответната фасунга. Проблемите, които съм срещал са основно три: 1. крушката мига; 2. крушката мъждука; 3. крушката не свети. При при първия проблем причината е в електролитния кондензатор. Самата смяна не е проблем, стига да си намерите кондензатор. Намирането е по-сложно - и като стойност и като размери. Иначе крушките са ремонтопригодни, стига да ви се занимава. Предишните им скъпи версии с алуминиеви корпуси бяха по-сложни. При втория проблем пак виновен е кондензатора. Сменя се и грейва отново. При третия проблем причината е изгорял светодиод. Най-лесно се поправя като изгорелия светодиод се окъси. Разбира се, светлинния поток намалява. Но трябва да се внимава, защото някои партиди са само с последователно навързани светодиоди, но в други има две паралелни вериги. Та като се окъси единия светодиод в едната верига, трябва да се намери в другата паралелна верига светодиода, който е пътник. Това го правя с токозахранващото си устройство. Пробвам всеки светодиод, като глася напрежението така че светодиода да свети леко. В някой момент се появява някой, който светва мнооого.
Иначе, ниското напрежение не е проблем. Ако погледнете техническите данни, крушките са за 110-220V. Подаваното напрежение към светодиодите е към 70-80V. На всеки диод се пада 5-7V според модела/партидата. Управлението е по-ток, като в една от крушките, например, чипа е BP2832.
Иначе аз лично си мисля, че по-удачен вариант за осветление са светодиодните ленти, но все още нямам достатъчно опит, че да го твърдя.
Надявам се на някого да му е полезно.
kozl - майстор
Последна промяна от kozl на пон яну 29, 2018 3:53 pm, променено общо 1 път.
geordgeo - специалист
petrov7111 написа:
Това с гаранцията е интересно, поне при мене беше. Купих си няколко крушки на V-tac от Щайнбергер. Отначало бяха супер, но почнаха една по една да горят. Гаранцията май им беше само 6 месеца. Носих ги за подмяна, сменяха ми ги, НО гаранцията не я подновяваха на новите, а си оставаше старата, странно, но факт. И след това - дърво..... или дръво !
Моите крушки в къщи са над 30 на брой, V-TAC, от Конрад, повечето минаха двете години гаранция, която дават и все още работят. Имам само 2 с дефект и то, защото бяха монтирани на кофти места, с никакво охлаждане, в някакви стари лампиони. Та споделям, че гаранцията е 2 години и сменят лампите без проблем при показване на касовата бележка...
pitankata00 - специалист
С винтоверта пробивам в непрозрачния корпус по 2,3,4 малки дупчици за да се подпбри охлаждането. По тази схема. имам абсолютни боклуци като реалукс, работещи вече 6 години.

Тема "Често изгарящи G9 LED лампи ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: