Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sean-john - специалист
Здравейте, по скоро търся колеги с подобни лампи за да знам дали е "нормално" явление или проблема е в мен.Става въпрос,че в хола имам сложена плафониера с 5 броя G9 лампи на тавана и 2 тела по 3 лампи на стените пак G9.Проблема ми е ,че имам 11 броя G9 лампи и съм сложил LED,но за 2 години ползване съм сменил може би 30-40 такива лампи...горят на всеки 2-3 месеца по една,по две ... цените им изобщо не са евтини и се чудя в мен ли е проблема (инсталцията и/или друго) или просто толкова издържат.Всичко си е вързано на 1 ключ с прекъсната фаза...пробвал съм от почти всички видове излезли G9 LED лампи...
sstefanov - майстор
Всички, продавани у нас. имат по 2 години гаранция. Използвай я.
shadow__01 - майстор
sean-john написа:
... "нормално" явление... цените им изобщо не са евтини... просто толкова издържат.
Сам си си отговорил на въпроса. Поредното доказателство, че LED осветлението е набутка и цялата икономия на енергия отива в закупуването на нова/и скъпа/и лампа/и.
sstefanov написа:
Всички, продавани у нас. имат по 2 години гаранция. Използвай я.
Като смени 4-5 пъти ще му омръзне и ще тегли една българска на целия плафон.
Последна промяна от shadow__01 на вт авг 08, 2017 9:33 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Зависи какви (боклуци) купуваш.
sean-john - специалист
Това е последната ми опция,от тук...досега пазарувах такива крушки от Китай от уж най реномираните възможни продавачи,но от където и да съм взел толкова им е живота 2-3 месеца... скоро ще пробвам от тук с уж гаранция,но цената е ~10лв за 6-8W крушка... но ако знам,че ще изкарат гаранцията си ще ги прежаля,че ми писна...Въпроса е дали толкова си горят или аз имам проблем...макар какъв да бъде той... фаза,нула...ключа прекъсва фазата и това е (двупроводна инсталация на къща).
Последна промяна от sean-john на вт авг 08, 2017 9:37 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Малки корпуси, лошо охлаждане. По високо напрежение на мрежата.
Ползвай гаранцията, но не знам дали ще рахатясаш.
sean-john - специалист
Те не горят самите диоди доколкото забелязвам,а някой от чиповете вътре,но не ми е ясно грам...като цяло не се нагряват изобщо,но ефекта е на лице :(
krasi92 - майстор
Ако опиташ с такива на 12 волта ще си е доста сериозна инвестиция и трябва да търсиш къде да сложиш трафа.Имам такива монтирани и се представят много добре.
fox_vt - майстор
Каква марка крушки ползваш?
preslav - майстор
sean-john написа:
Те не горят самите диоди доколкото забелязвам,а някой от чиповете вътре,но не ми е ясно грам...като цяло не се нагряват изобщо,но ефекта е на лице :(
Баш си се нагряват, особено по-мощните и това е основната причина за паткането. Другата причина е ниско или високо напрежение, което може и да хванеш, но може и да не го усетиш ако са моментни сривове. Опитай се да мериш напрежението в час пик.

Тема "Често изгарящи G9 LED лампи ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: