Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Filips 10w сигурно е различно от PHILIPS 10w щото с вторите до сега не съм имал проблеми
plamen6703 - майстор
Не трябва заради грешният Илия, човек да проклина Св. Илия :wink: :partyman:
nikolov333 - майстор
За всички крушки загряването е големия проблем, а за лед крушките е основна причина за дефектиране. Проблема е, че топлината се издига нагоре, а в много случаи крушките са насочени надолу и телата в които са монтирани са "затапени" от горе. Та затова крушките прегряват яко и диодите и електрониката им дефектират. Същите крушки, монтирани в коридор без външно тяло, ще работят в пъти по-дълго, ако се охлаждат добре.
FM STEREO - специалист
Абе калпаво са направени, въпросните крушки го подмених тогава с такива на Витек и вече повече от година светят без проблем :-D
blv - специалист
Аз бих заложил на OSRAM висок клас с 4 години гаранция. Сложил съм доста такива и няма проблем, а ако се появи я сменят гаранционно без проблем!
nikolov333 - майстор
Те и krushki.com сменят без проблем, но гаранцията им е само 2-ве години. В интерес на истината онзи ден им се обадих, че изгоряха няколко крушки последователно, но аз ги тормозя в едни затворени луни и над-тях гипс картона е пълен с два ката вата, та даже много издържаха според мен. Ползвам ги повече от година и от 30 броя изгоряха само 6.. :lol:
ivan_v - специалист
sean-john написа:
...като цяло не се нагряват изобщо,но ефекта е на лице :(
Със сигурност се нагряват и то много. Вероятно лампите имат прозрачен корпус, който пречи на охлаждането им. Ако се махне и работят без него ще изкарат повече. Само внимателно докато се монтират да не светнеш заедно с тях.
Много добре на дълготрайността на LED -изделията се отразява, намаляването на захранващия ги ток. Съответно е нужно да имаме тела с възможност за повече и по-големи лампи. Аз в хола имам два полилея с цокъл Е14 и за тях съм доработил 12W крушки на В-так ( които са с цокъл Е27). Въпросните 12W крушки сa намалени на 6W.

Прикачен файл

IMG_20180110_102407.jpg
Днес бях в магазина и разговарях с консултантката , това което ми каза е : въобще не се притеснявай от това крушките има 2 г. Гаранция ако изгори идваш и ти я сменям .....
raduloff - напреднал
Дано да е по близо магазина с консултантката. За две години гаранция, не се знае колко смени ще има. Може да е на кадем :-D
nikolov333 - майстор
Ако монтираните крушки са повече бройки от един модел е добре да си вземеш и две три резервни, за да не ходиш до магазина да сменяш през ден. У нас е така имам 30 броя от един модел и съм си взел 10 резервни, че като почнат да мигат да имам да сменям, а като се съберат 5-6 за сменяне се обаждам и ми ги пращат безплатно по куриер за тяхна сметка..като даже и не ми искат да връщам изгорелите. Не знам другите търговци дали имат такава екстра, но с krushki.com до сега съм нямал проблем..

Тема "Често изгарящи G9 LED лампи ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: