Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
P.S. Има и друг вариант - с рогата напред.
Като си получите фактурата не я плащайте а заведете жалба за надписани сметки...
Това е решението. Просто, ясно, точно.....Никой не може да ви накара да платите за услуга, която не сте консумирали.

Напасването на консумирана енергия е "игра" /бизнес/ и играчите нямат изгода да я приключат :wink: Ако не ви се занимава да излезнете печеливша от тая игра, поне се договорете с инкасатора периодично да актуализира цифричките на електромера, както ви посъветваха по-горе :wink:
plamen6703 - майстор
ani4ka90 написа:
plamen6703 написа:
ani4ka90 написа:
За кражбите знам има цигански къщи в селото техните електромери са вдигнати много високо да не пипат манговците :-D Значи няма шанс по нормалният начин да ни изкарат електромера навън. А как да направим да не пишат наизус показания без да са проверили електромера?
За съжаление вече почват да свалят на ниско циганските електромери по ред причини, от които ми се повдига като чета за спечелени съдебни дела от тъмнозелени "граждани"...
Шанса за изнасяне на електромера е само по нормалният начин и ще се случи като му дойде времето... след 800 дни :wink:
По отношение на показанията на електромера, те не се пишат наизуст. Минава инкасатора да отчита електромерите и отразява в системата, че няма достъп до електромера... начисляват ви служебно електроенергия...
Може да решите проблема като се обаждате на националният телефон на ЧЕЗ, като се свържете с оператор му казвате клиентският си номер и оторизационният код от фактурата ви, след това декларирате реалните показания на електромера и така до следващият отчет :)
Показания записани на лист или договаряне с инкасатора можеше преди, когато беше "енергото", като дойде ЧЕЗ вече се иска око да види, ръка да пипне :wink:
Желая ти успех :partyman:
С показания на лист опитахме, но никой не ги взима под внимание. Ние ползваме по най-много пет лева ток на два-три месеца, а едно обаждане до оператора на тел 0700 с чакането и обесняването излиза около 2-3 лева и също не е вариант. Голяма обърквация става с тия сметки за ток и няма оправия. Благодаря ви за отговорите :)
Няма "обърквация", просто до момента никой не е успял да угоди на клиентите си :wink: а на монопола изобщо не му дреме за тези, които са му в "кърпа" вързани :)
Варианта е обаждане на няколко месеца и след това изравняване на показанията, или да оставите ключ за къщата ви на съседката кака Мара и като влезе у тях инкасатора, след това да му отключи да отчете и вашият електромер. :partyman:
Може да декларирате показанията и по интернет - услугата е безплатна. Но на всеки 6 месеца ще ви пращат инспектор да провери показанията. За ЧЕЗ мисля че от тук става декларирането на показания http://www.cez.bg/bg/e-uslugi/deklarira ... 4-bak.html
gogo7777 - майстор
Няма "обърквация", просто до момента никой не е успял да угоди на клиентите си а на монопола изобщо не му дреме за тези, които са му в "кърпа" вързани
Така е.....на 10 000 000 овце десетина шилета не създават проблем....и монопола си съществува така :lol:
kuger - майстор
ani4ka90 написа:
С показания на лист опитахме, но никой не ги взима под внимание. Ние ползваме по най-много пет лева ток на два-три месеца, а едно обаждане до оператора на тел 0700 с чакането и обесняването излиза около 2-3 лева и също не е вариант. Голяма обърквация става с тия сметки за ток и няма оправия. Благодаря ви за отговорите :)
KingLin го е написал. Не Ви трябва оператора, свържете се с инкасатора, направете уговорка с него и всичко ще е наред. Така процедирам през времето, когато по различни причини не съм си в къщи, когато инкасатора минава. Зимните месеци просто не се отчита, натрупаното се плаща след последното отчитане, най-рано на пролет.
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
P.S. Има и друг вариант - с рогата напред.
Като си получите фактурата не я плащайте а заведете жалба за надписани сметки...
Това е решението. Просто, ясно, точно.....Никой не може да ви накара да платите за услуга, която не сте консумирали.
Глей ся, не съм много съгласен макар и да съм написал горното.... Причини много и са елементарни и близки до акъла.
Примерно при мен - консумирам си там нещо но ме няма когато отчитат.
Варианти при мен:
1.Едната инкасаторка си беше пичка - скача оградата, оправя се с кучето и записва електромера.
2.Втората си беше кюфте и мързел но си слагаше там някакви си служебни киловати на база предходно потребление.
3.Третата си е абсолютен мързел - не скача оградата, не се оправя с кучето, не пише служебни киловати - абе нулева консумация...
Естествено че предпочитам първата, после идва втората ама с третата не е добре работата....
Събират ми се сметки...
Абе въпрос - ЗАЩО ИЗОБЩЕ ВИНИМ ИНКАСАТОРИТЕ ????
P.S. Това с "надписването" на сметки или по-точно слагането на някой и друг киловат не го правят с лоша умисъл.
Правят го за да не се натрупват сметки.
Същото го правят и ВиК с водомерите...
Само не разбрах, каква е в в случая "трагедията" .... ???
:partyman:
kuger - майстор
И като слагат някакви киловати, кво? Ще си напред с материала :-D Аз така процедирам с водата. Нямал съм случаи да се мина, щото нещо да е поевтиняло?
hidrazin - майстор
kuger написа:
И като слагат някакви киловати, кво? Ще си напред с материала :-D Аз така процедирам с водата. Нямал съм случаи да се мина, щото нещо да е поевтиняло?
Абе и Тако и Вако - и то точно с с водата. Напомни ми да обясня каква им беше системата за измами (на ВиК).
Па си беше вървежна и няма проблем още да е такава...
Стига да има достатъчно балъци които не си живеят редовно в къщите и не си следят показанията...
:partyman:

Тема "Монтаж на електромер - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: