Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
barmancheto - напреднал
Здравейте. Братовчед ми си сложи слънчев бойлер, който пък се управлява от табло, за което табло трябва да се свържат - захранващ кабел, кабел за нагревател и кабел за температурен сензор. Лошото е че момчетата които са слагали бойлера са свързали само тръбите и контролера са му го оставили, защото не са знаели как да го свържат. Оставили са някакво ръководство за свързване на български език на което обаче снимките са малко по-различни от таблото което имаме. Мисля че като начин на свързване е елементарно, но все пак искам ако някой е слагал подобно нещо да пише дали е правилно. Значи от дясно на контролера имаме клеморед с 8 гнезда, като първите 3 от дясно на ляво са за захранващия кабел - input L,N и земно. На четвъртото отново е за заземяване, 5 и 6 под тях пише H1, а на 7 и 8 R1. Тук предполагам че на H1 трябва да се свърже кабела за нагревателя. От лявата страна на контролера имаме клеморед с 4 гнезда и те са обозначени с T1 и T2, като предполагам че на T1 трябва да се свърже сензора.
plamen6703 - майстор
Братовчед ти за каквото е платил това е получил. Хубаво е след тези момчета да потърси професионална помощ от специалист, който да му свърже контролера и да направи ревизия на работата на тия момчета, който нищо не са свършили.
Свързването е елементарно, но чувал ли си приказката, че и тате може и бате може, но козата си сака пръч :wink: :partyman:
tzetz009 - специалист
Може "момчетата" да са си оставили "капан" за да си вземат парите . :-D То кой не го прави това .

:partyman: :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
Ако четеш английски, виж ТУК, стр. 6 и 7
barmancheto - напреднал
Всичко и е платено, така че няма подводни камъни :). Просто са казали че свързват контролера.
tzetz009 - специалист
"Аби" , нищо не ти разбрахме , ва !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "свързване на controller SR609C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: