• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
Не е сериозно да се обсъжда какво да направиш на сляпо... нито си показал да се види за какво става дума, нито се знае какви модули се ползват за управление на бариерата... Може да има грешки в "протокола"... може да има друг дефект...трябва да се погледне на място от човек с опит.
stomanata - специалист
Аз поради тази причина се опитвам да си изясня първо основата.
Дали това, което чете картите приема върнатия сигнал от
картата или е друг механизма....
kozl - майстор
stomanata написа:
Ясно.
Дефакто четеца е малката платка с бобината (антената).
Както казах в платката влизат 34-35в променливо, а на
антената има 8в променливо.
Каква е честотата на променливото напрежение на двете места?
Предполагам в такъв случай антената предава на
картата (транспондера), тя връща отговор
в същото устройство (четеца) и той би следвало
по безжичен път да предава до основната
колона (около 3м), нали?
Защо реши така. По същите проводници може да се получи захранване и да се върне сигнал там към логическото у-во.
От там обаче как може да се установи дали самият
четец е дефектирал и да се купи нов или
в основната колона някой модул
не приема данните или не подава команда
за вдигане на бариерата?
Със съответната апаратура, с която вероятно и ти както и аз не разполагаме.
Ти си измерил някакво напрежение. С какво? Вероятно с мултицет и той показва цифри, които споделяш. От по-предните ти въпроси относно съмненията ти как по захранващите проводници може да се предава информация се подразбира, че това за теб е чуждо. Искаш съвет за проследяване на устройството, но ситуацията е подобна като при колите. Трябва кабел и софтуер.
Аз не мога да предложа какъв кабел и какъв софтуер, защото не съм в нещата. А и при колите кабелите и софтуера станаха широко предлагани, а за нуждите на контрол на достъпа едва ли е така.
Е имам осцилоскоп, с който мога да разгледам кривата на напрежението и да търся графики на модулирани сигнали при това до честотните възможности на осцилоскопа. Но...... до тук.
Примерно споделям, защото исках да купувам за собствени нужди такава система за асансьора и платката с логиката с USB букса за връзка с лаптоп +четеца, беше към 100 лв, а софтуера за активиране и деактивиране на чип карти още толкова.
petromaniq - специалист
Браво и типично в стил Н,С. :-D Някой Правил нещо си с пари и много разбира от техника като си плати, ама ще му четем глупостите - някой разбра ли от форума какво си чатят тия двамцата?
Vectra - специалист
kozl написа:
Примерно споделям, защото исках да купувам за собствени нужди такава система за асансьора и платката с логиката с USB букса за връзка с лаптоп +четеца, беше към 100 лв, а софтуера за активиране и деактивиране на чип карти още толкова.
Ами съвсем нормална цена са ти поискали. Даже бих казал че не е голяма. Иначе аз си направих такава система за нашия асансьор. Използвах Ардуино + bluetooth модул + RFID модул + RTC модул + алфанумеричен дисплей. Цената на частите е около 50-60лв, като част от модулите са "крадени" от други устройства и са безплатни. Системата не само има контрол на достъпа, ами и натрупва "возене" на всеки апартамент за по-справедливо отчитане. Предимството на блутута е че по всяко време чрез телефона може да се прави справка за возения по апартаменти, промяна на статута, добавяне/махане на чип и др. справки. Ако има интерес, мога да пусна схема и софта. НЕ ИСКАМ ПАРИ!!! Единствено, моля да са хора на ТИ с електрониката, за да няма въпроси "ама къде да го запоя тоя...".
P.S. Ограничението на реализираната от мен схема работи с около 80 чипа, тъй като използвам наличната памет на контролера. За по-голям блок ще трябва допълнителна памет, което си иска допълнително програмиране. Там вече е въпрос на договорки :rock:
То моето стана ...къде го чукаш, къде се пукна.... за което се извинявам!
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за бариера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: