Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
martolk - специалист
Здравейте,

Имам питане към колегите, които са наясно с инсталациите за видеонаблюдение. Когато окабелявах не се сетих да попитам какъв кабел да заложа в мазилката и купих обикновен (захранващ тип) кабел 5х0,75м2 ШВПС, като се надявах 5 жила да ми стигнат. Дойде време да и да се ползва този кабел и вече започван да се съмнявам, че ще ми свърши работа. Това, което най-много ми се иска е с този кабел да се монтират домофон (не видео) и една камера, която да записва на DVR в къщата. За целта, обаче жилата не стигат. Има ли вариант камерата за се захрани от захранването на домофона (с цел да се спестят две жила)? И може би най-важния въпрос - може ли, въобще да се ползва такъв кабел за пренос на видео сигнал? За UTP и FTP вече ми стана ясно, че нямат проблеми, особено ако са с балони, но никъде не намерих информация ако кабела е такъв, а не усукана двойка, дали ще стане. Разстоянието е около 35 метра. Ако няма как да се осъществи това, ще се радвам на други идеи, като целта е някакво раговорно устройство и една камера с достатъчно широк ъгъл, така че да вижда целия портал. Знам, че има и безжични варианти, но не знам на какъв точно принцип са и дали няма да оскъпи прекалено.
nikolov333 - майстор
Бъдещето е на безжичните, а има и с лан или 4-5 проводника и при тях не е нужен коаксиален за видеото.. В твоя случай с домофона и камера, мисля че задължително трябва да е безжична..а захранването и и домофона да са на еднакво напрежение.
DundyTheCroc - майстор
Безжично е най-лесно, ама и най-лесно се заглушават сигналите. За IP камера ти трябва читав UTP/FTP кабел, по него ще върви и захранването с power injecror. За домофона отделен кабел от същия тип.
martolk - специалист
А вариант с два балуна на една двойка от въприсния кабел? Идеята е 3 жила за домофон на 12 волта, 2 жила за видеото, а захранването ще е от домофона. Щом по усукана двойка става, няма ли да се получи?

Тема "Видео сигнал по захранващ кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: